Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Fantezi Futbol Türkiye
Engin Gürses
Son Eklenen
27. Hafta Fark'ındalık Yaratacaklar

Her hafta yaşadığımız kadro kurma sürecinde; oynanacak maçlara, sakat-cezalı listesine, oyuncuların güncel form durumlarına bakarız ve kadromuzu kurarız. Oyunu sıkı takip eden çoğu kişinin kadrosunda belli başlı futbolcular aynı olur. O oyuncular üzerinden fark yaratmak pek mümkün değildir, dediğimiz gibi zaten herkesin kadrosunda yer almaktadır. Hatta öyle ilginç bir psikolojidir ki bu; biz o futbolculara kadromuzda kesinlikle yer vermek istemesek bile başkalarının gerisinde kalmamak adına o oyuncuları alırız. Bu durum diğerlerine göre bizi farklı bir konuma taşımaz. Peki diğerlerine göre nasıl bir adım öne çıkarız? İşte buradan hareketle Fark'ındalık Yaratacaklar konu başlığıyla normalde ilk 11’de çok fazla yer almayan fakat o hafta oynamasını ve katkı vermesini beklediğimiz, tahminen kimsenin aklına bile gelmeyecek oyuncuları PO Sosyal Lig platformundaki tercih edilme yüzdelerini de hesaba katarak kadromuza alma gerekçeleri ile belirtip sizlere önereceğiz. Belki de aranızdan birilerini ilk 100’e sokacak oyuncuyu bu içerikte bulacaksınız, kim bilir... 

 

 

 

 

27. Hafta Fark'ındalık Takımı

 

Ruud Boffin

Gol atmakta zorlanan ve birçok eksiği olan formsuz Başakşehir’e karşı çok iyi savunma yapan ve az gol yiyen bir Antalyaspor var. Şu ana kadar 10 tane alan Boffin’den bir tane daha cleen sheet düşebilir.

 

Welinton

Montero’nun yokluğunda Welinton ve Vida ikilisi sahaya çıkacak. Vida ve Rosier’e yüklenmenin olduğu bu haftada Welinton’un atacağı kafa golüyle fark yaratabilirsiniz.

 

Alpaslan Öztürk

Geçtiğimiz sezon penaltılarda topun başına geçen Alpaslan belki bu hafta da Jahovic ile konuşup topun başına geçebilir. Onun dışında korner golü de bekleyebiliriz.

 

Guilherme

Asistleriyle ön plana çıkan beklerden olan Guilherme Gaziantep’e karşı asist ve cleen sheet puanları alarak bizi puana boğabilir.

 

Noss Traore

Boupendza’nın yokluğunda Hatayspor hücum hattına daha çok iş düşüyor. Traore’den gol ve asist katkısı beklemek bu hafta daha muhtemel gözüküyor.

 

Daniel Candeias

Gençlerbirliği’nin Yeni Malatya karşısında kötü gidişatına son vereceğini düşünüyorum. En azından gol veya goller bulacaktırlar. Stancu ve Sio’nun yokluğunda üretken ayak Candeias olacaktır.

 

Adem Ljajic

Adem’in ilk 11 garantisi bulunmuyor ancak zayıf rakibi Denizlispor karşısında Adem oynarsa mutlaka skora katkı verecektir.

 

Yannis Salibur

Geçen hafta Kasımpaşa karşısında ilk 11 başlayan Salibur etkili bir performans ortaya koydu. Borini’nin durumu belirsiz. Salibur ilk 11 başlarsa Alanyaspor filelerini havalandırabilir.

 

Peter Zulj

Göztepe’de Zulj’un durumu belirsiz. Ancak oynarsa en önemli gol ayaklarından birisi olabilir. Nitekim ilk 11 başladığı 5 maçta 4 gol attı.

 

Adis Jahovic

Jahovic eski takımı Göztepe’nin formasına yeniden kavuştu. Bu kulübe aidiyet duygusu beslediği açık. İç sahadaki bir Kasımpaşa maçı, İzmir ekibiyle bu sezon golle tanışacağı maç olmaya çok uygun. Ayrıca muhtemel birinci penaltıcı.

 

Sokol Cikalleshi

Son hafta Sokol 80’den sonra attığı 2 golle maçı Konyaspor’a getirdi. Bu hafta da Gaziantep karşısında gollerine devam edecektir.

 

 

27.Hafta özelinde fark yaratmanız adına önereceğimiz futbolcular işte bunlar. Sakın hepsini almayın, aklınıza yatanları kıyıya köşeye not edin, kurduğunuz kadronun sağına soluna bir ikisini serpiştirin. Unutmayın;  "FARKLI OLMAK İYİDİR"