Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Vat Ken Ay Du *Sidney* Sam'tayms...
Hamdi Ölmezoğlu

Transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak yaz transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında önümüzdeki günlerde başlayacak olan 2020-2021 sezonunda tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Geçen sene olduğu gibi...

Bu yazı dizimizde yaz transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz.

Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece Eylül'e hazırlık yapacaksınız. Şimdiden mi demeyin sakın! Ağustos böceği ile karıncanın hikayesini aklınıza getirin :)))

 

Yazar

Hamdi Ölmezoğlu

 

Transferde az ama öz ilkesini benimseyen Antalyaspor nokta atışı transferler yapmaya devam ediyor. Öncesinde Nuri Şahin, Dever Orgill ve Serdar Gürler’e imza attıran Akdeniz ekibi son olarak Alman oyuncu Sidney Sam’i kadrosuna kattı. 32 yaşındaki sağ kanat oyuncusu son olarak Avusturya ligi ekiplerinden Altach’da oynadı. Kariyerinde ise Hamburg, Kaiserslautern, Leverkusen, Schalke, Darmstadt, Bochum ve son olarak Altach formaları giydi.

 

Peki kim bu çizgi film isimli adam? 8 senesi Bundesliga, 4 senesi Bundesliga2’de olmak üzere Almanya’da 12 sene top koşturan Sidney, Almanya milli takımına seçilmeyi de başarmış. Son olarak 7 sene önce ulusal formayı giyen Sidney totalde 5 kez Panzerlerin formasını terletmiş alt yaş milli takımlarında ise defalarca şans bulmuş. Geçtiğimiz sezonu Altach’da geçiren Sidney burada çıktığı 22 karşılaşmada 6 gol kaydetti. Ancak zirve yapıp Alman milli takımına seçildiği 2013 yılından sonra keskin bir düşüş yaşamış. B takımlarında oynadığı karşılaşmaları göz ardı edersek son 6 sezonda 100 karşılaşmada 10 golü var sadece 13-14 sezonuna baktığımızda ise 13 golü bulunmakta. Kariyer toplamında ise 390 karşılaşmada 78 gol - 57 asist var. 

 

Gelelim teknik özelliklere. Oyuncu sol ayaklı olmasına rağmen genellikle sağ kanatta oynuyor. En büyük meziyeti ters ayaklı kanat oyuncusu olmasının avantajıyla içeri kat edip vurduğu şutlar. Bizlere Robben tarzı goller izletecek gibi duruyor. Uzaktan atacağı gollerle gözümüzün pasını sildiğini görebiliyorum. Hızı, tekniği, bitiriciliği ile top ayağına yakışacak, yeteneği ile izleyenleri mest edecek ancak oyuncunun takım oyununda sıkıntıları var. Kendine oynayan ve gol bölgesinde yanlış tercihler yapması muhtemel bir oyuncu. Ancak oyuncunun bencil olması fantezi futbol severler için kimi zaman avantaj olabilir. 

 

Duran topları kullanmasını beklemiyorum. Nitekim kariyeri boyunca sadece 10 kez penaltı noktasına topu dikmiş ve 2 tanesini kaçırmış. Başka bir nokta ise sakatlık. 2 sezon önce yaklaşık 2 ay oynamamış sakatlığından ötürü ve yaklaşık 9 maç kaçırmış bu noktaya da dikkat edilmeli. Kanat rotasyonunda Serdar Gürler, Amilton hatta Podolski ve Orgill gibi isimlerle mücadele edecek ancak ben ilk 11 başlama ihtimalinin ilk etapta kuvvetli olduğunu düşünüyorum

 

5 milyonluk uygun fiyatı ile bu sezon kadrolarımızda yer alabileceğini düşünüyorum 5-6 gol civarı bir gol katkısı yapabilir. Kadroda Nuri, Podolski, Nazım gibi Almanca bilen oyuncular var ayrıca köken olarak Nijeryalı olan Sidney’in takıma adapte olmasına Nijeryalı Mukairu da yardımcı olacaktır.

 

2019 Yaz Döneminin Fantastik Transferleri

 

2020 Kış Döneminin Fantastik Transferleri

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.