13. Hafta Sürpriz Tercihler
Seçkin Köksal
13. Hafta Sürpriz Tercihler

Fantezi Futbol Türkiye ekibi olarak o haftaya dair akıllara gelmeyen, tahmin edilmeyen, tercih edilmeyen ve sürpriz yapmasını beklediğimiz / düşündüğümüz oyuncuları yıllardır Sürpriz Yumurtalar etiketi altında siz değerli takipçilerimizle paylaşıyorduk. Çocukluğumuzdaki o sürpriz yumurta içinden çıkan çikolata tadındaki eski günleri tatlı tatlı yâd etmiştik ama artık geride bıraktık. Bu sezondan itibaren Yumurtalar kavramını Tercihler olarak değiştirdik. Başlığımız farklı, konseptimiz aynı. Arkadaşlarınız arasındaki rekabette fark yaratmanın, sürpriz oyuncu tutturmanın hazzının bir başka yöntemiyle sizleri buluşturmaya devam ediyoruz. Haydi geçelim artık bu haftaya, Sürpriz Tercihlerimize. Her zaman olduğu gibi yine ilginç tercihlerimiz var, hemen aşağıda...

 

Tolga Ciğerci  – Orta Saha (Ankaragücü)

Ankaragücü’ne transferi ile birlikte takımın çehresini değiştiren oyuncuların başında gelen tecrübeli orta saha oyuncusu, takımının puan tablosunun üst sıralarına tırmanmasında önemli bir rol oynadı. İlk çıktığı karşılaşmalarda 1 gol ve 3 asist üreterek skor katkısı ile de ön plana çıkan Tolga Ciğerci, son 4 haftada herhangi bir skor katkısı yapamasa da yine de hücum bölgesinde arayış içerisinde bir görüntü çizdi. Duran topların da bir bölümünde topun başına geçen oyuncu özellikle asiste yakın oyunuyla dikkat çekiyor. Bu haftaki rakipleri Kasımpaşa’nın orta sahadaki eksikleri göz önünde bulundurulduğunda Tolga Ciğerci bize sürpriz anlamında göz kırpıyor diyebiliriz.

 

Geraldo – Orta Saha (Ümraniyespor)

Sezon başından bu yana ne kadar süre alırsa alsın Ankaragücü’nün hücum hattındaki en etkili oyuncusu olarak göze çarpan Angolalı oyuncu, hücumdaki bu etkinliğini skora çevirmek konusunda yetersiz kaldı. Teknik direktör Recep Uçar’ın özellikle hücum hattındaki tercihlerinde sürekli değişikliğe gitmesi sonucu ritim yakalamakta da zorluk çeken Geraldo, Süper Lig’in son 3 haftasında ilk 11’de sahaya çıktığı karşılaşmalarda 2 asiste imza atarak hücum etkinliğini gol katkısına dönüştürmeye başladı. Ümraniyespor Süper Lig’in 13. haftasında kendi evinde Alanyaspor karşısında sezonun ilk galibiyetini arayacak. Geraldo da bu ilk galibiyeti getirmeye çalışacak oyuncuların başında olacatır.

 

Jean Evrard Kouassi – Forvet (Fatih Karagümrük)

Trabzonspor’da hem geçirdiği sakatlıklar hem de düşük form durumu sebebiyle bir türlü istikrarlı forma şansı bulamayan Kouassi, Abdullah Avcı’nın bu sezonki planlarının dışında kalmasının hemen ardından kiralık olarak Fatih Karagümrük’ün yolunu tuttu. Süper Lig’de oldukça fazla gördüğümüz atletik özellikleri fazla olmasına karşın son vuruş ve pas tercihleri konusunda yetersiz kalan oyuncu tipine örnek gösterebileceğimiz bir diğer oyuncu olan Kouassi, bu görüntüsünü Fatih Karagümrük’te sürdürse de 7 karşılaşmada 1 gol ve 1 asist bulmayı başardı. Fatih Karagümrük Süper Lig’in 13. haftasında Antalyaspor deplasmanına yıldız oyuncusu Borini’den mahrum bir şekilde gidiyor. Onun yokluğunda hücum hattında Kouassi önemli bir opsiyon olacak ve bu karşılaşmada Antalyaspor savunmasının olası hatalarını kollayacaktır.

 

Fode Koita – Forvet (Kasımpaşa)

Geçirdiği sakatlıklar, hastalıklar ve Abdullah Avcı’nın kadro tercihleri sebebiyle geçtiğimiz sezonun Ocak ayından sezon sonuna kadar Trabzonspor’da sadece 38 dakika şans bulan Gineli yıldız, bu sezon transfer dönemi kapanmadan eski takımı Kasımpaşa’ya transfer oldu. Sezon başından beri uzun süren sakatlığı sebebiyle kadroda yer bulamayan Koita, nihayet 12. Haftada kadroda kendisine yer buldu ve Konyaspor karşılaşmasının son 7 dakikasında görev yaptı. Özellikle Bahoken’in de sakat olduğu bu dönemde Şenol Can’ın kendisine çok ihtiyaç duyduğu yıldız forvet, bu hafta Ankaragücü karşısında 90 dakika olmasa bile en azından 1 devre forma şansı bulacaktır diye düşünüyorum. Futboldan uzun süre uzak kalan Koita, bize eski formda günlerinden bir demet sunabilir.

 

Haftaya yeni sürpriz adaylarıyla tekrar buluşmak dileğiyle...

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.