13. Hafta Kaptan Adayları
Burak Engin
13. Hafta Kaptan Adayları

Dünyadaki her Fantezi Futbol uygulaması nevi şahsına münhasırdır. Puanlaması, kuralları, çerçevesi, şablonu, kadrosu veya her hangi bir şeyi mutlaka farklıdır. Lakin tek bir kavram vardır ki o hep aynıdır; seçilen kaptan daima iki katı hesaplanır. İki katı diyoruz ama bunu sadece puan anlamında düşünmeyin, oyundan alınan hazzın ve heyecanın da iki katını hayal edin. İşte bu sebeple her Fantezi Futbol uygulamasını oynayan oyuncular kaptan tercihine özel önem gösterir. Genellikle kendi evinde oynayan, takımının duran toplarını kullanan ve o hafta kolay bir rakiple mücadele edecek olan formda futbolculardan seçilen kaptan adaylarını analiz ettiğimiz, daha önce feriştah olarak adlandırdığımız bu içeriği okuyarak ilgili haftada oldukça avantaj yakalayacağınızı düşünüyoruz. Bakalım aynı fikirde miyiz?  

 

İşte karşınızda 13. Haftanın kaptan adayları:

 

 

 

MICHY BATSHUAYI

Sezon başı Fenerbahçe'ye transfer olduğunda herkes nasıl bir performans göstereceğini merak etmişti. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş formasıyla kaçırdığı goller bir türlü akıllardan çıkmasa da aslında bardağın dolu tarafından ciddi bir gol sayısına da ulaşmıştı. Tüm bu soru işaretlerine rağmen bugün geldiğimiz noktada ise Jesus'un oyun sistemine uyum sağlamış, takımına büyük katkı sağlayan ve ligde sadece 3 maç ilk 11 çıkmasına rağmen 5 gol 1 asiste ulaşmış bir Batshuayi görüyoruz. Son 4 maçın 3 tanesini boş geçmedi ve İstanbulspor karşısında attığı 3 gol ve 1 asist ile formunun zirvesinde olduğunu gösterdi. Bu hafta kendi seyircisi önünde sakar Sivasspor defanslarına karşısında yine üstünlük kurmasını ve mutlaka skor katkısı yapmasını bekliyorum. Gönül rahatlığı ile kaptan tercihimizi Batshuayi'den yana kullanabiliriz.

 

 

 

HAJI WRIGHT

Geçtiğimiz sezonun son döneminde ligimizin en etkili 1-2 oyuncusundan biriydi. Bu sezona da iyi bir giriş yapmasına rağmen takımının performansına paralel olarak o da formsuz bir dönem geçirse de son 3 maçta yine beklenen performansını gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu sezon 11 maçta 8 gole ulaştı fakat çok daha fazlasını atabilirdi. Bu 11 maçın 5 tanesinde gol attı ki bu 5 maçın 3 tanesinde de 2 golü var. Burada değinmek istediğim gol atmasından ziyade etkili maçlarında birden fazla gole rahatlıkla ulaşabiliyor olması. Bu hafta F.Karagümrük karşısında en az bir gol hatta biraz becerikli olursa goller bekliyorum Haji Wright'dan. Kaptan adaylarımız arasına rahatlıkla ekleyebiliriz.

 

 

 

RIJAD BAJIC

Bajic ile ligimizde uzun yıllar önce tanışmıştık. Özellikle Konyaspor döneminde gösterdiği harika performansı eski Fantezi Futbol oyuncuları mutlaka hatırlar... Sezon başında ise Giresunspor'a transfer olduğunda açıkçası çok daha etkili ve skorer bir Bajic bekliyordum ancak şu an bunu söylemek çok zor. Takımının birinci santrfor tercihi olmasına rağmen 11 maçta sadece 3 gol ve 1 asistlik katkı sağlayabildi. Bu durumun takım içerisinde bazı sebepleri muhakkak olabilir ancak ben daha iyisini yapabileceğine inanıyorum. Bu hafta son olarak 5 gollü mağlubiyet alan İstanbulspor'a karşı göstereceği performans Bajic için yeni bir başlangıç olabilir. Takımın hedef maçlarından biri bu maç ve Bajic'in tecrübesi ile sorumluluk alarak skor katkısı yapmasını bekliyorum. Haftanın sürpriz ve genel tercihlerin dışında fark yaratacak kaptan adaylarından biri olabilir.

 

 

 

Herkese bol şanslar, bol puanlar diliyorum.

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.