Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Fantastik Kış Transferleri1: Isaac Thelin
Hamdi Ölmezoğlu
Fantastik Kış Transferleri1: Isaac Thelin

Ara transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak kış transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında 2020-2021 sezonunun kalan yarısında tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Yıllardır olduğu gibi... Bu yazı dizimizde kış transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz. Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece bu sıkışık fikstürde takımlar ve oyuncular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Hadi rastgele...

 

 

Kasımpaşa devre arası transferine Kongo asıllı İsveçli golcü Isaac Thelin’i alarak başladı. Bu transferle Koita ve Hodzic’in yanına yeni bir santrfor daha eklendi ve böylece Fode Koita’nın ayrılması dedikodusunun gerçekleşmesine ramak kaldı.

 

Peki kimdir Thelin, hadi başlayalım anlatmaya. 28 yaşındaki İsveçli golcü Anderlecht’ten sezon sonuna kadar kiralandı. Kariyerinde Anderlecht, Malmö, Leverkusen, Waasland, Bordeaux gibi takımlar bulunuyor İsveçli'nin. 1.89’luk fidan gibi boyuyla ön plana çıkıyor. Ayrıca İsveç milli takımında 29 maçta oynayıp 3 gol atmış. Son olarak Eylül ayında seçilmiş kadroya ancak oynamamış, son oynadığı milli müsabakalar 2018 Kasım’ında Rusya ve bize karşı.

 

Gelelim kulüp performanslarına... Oyuncu zirve performanslarından birini geçtiğimiz sezon şampiyonluk yaşadığı İsveç Ligi’nde Malmö forması ile 16 gol atarak göstermiş. 17/18 sezonunda ise en yüksek gol sayısına ulaşarak Belçika’da Waasland ile 7’si penaltı olmak üzere 19 gol kaydetmiş. Ligue 1 ve Bundesliga’da da şans bulan Thelin, bu liglerde toplam 35 maçta 3 gol 5 asist yapmış. Tüm kariyerinde ise 235 maçta 57 gol atarken 28 asist üretmiş.

 

Peki Thelin duran topları kullanır mı? Öncelikle İsveçli'nin frikikleri kullanacağını düşünmüyorum, penaltı istatistiklerinde ise kariyerinde 15 penaltı atmış sadece 2’sini kaçırmış. Geçen sene Malmö’de 2 başarılı penaltı kullanmış. Takımının asıl penaltıcısı olduğu tek sezon olan 17/18 sezonunda Waasland ile 9 penaltı kullanmış 7’sinde isabet bulmuş. Fode Koita ve Aytaç Kara şu anda takımın olası penaltıcıları. İkisinin de transfer haberleri çıkıyor. Eğer ayrılmaları halinde Isaac Thelin veya Haris Hajradinovic penaltı kullanabilir.

 

Oyuncunun özelliklerinden bahsedecek olursak en güçlü yanı hava topu hakimiyeti ve kafa vuruşları. İsveçli’den bol bol kafa golleri izleyebiliriz. Ayak tekniği için çok iyi diyemesek de oyuncu maç içinde elinden geleni veren güçlü bir oyuncu.

 

Çok fazla sakatlanan ve maç kaçıran bir oyuncu değil. Kasımpaşa gibi haber alınamayan bir kulübün az sakatlanan oyuncu alması biz Fantezi Futbolseverler için çok güzel bir haber. Ek olarak tek kırmızı kartını geçen sene görmüş. Bir diğer önemli nokta ise oyuncu İsveç Ligi’nin bitmesinden dolayı 1 aydır sahaya çıkmıyor.

 

Bu transferle Thelin, Kasımpaşa tarihindeki Khalili ve Isaksson’dan sonraki 3.İsveçli oyuncu olmuş oldu. Sezonun kalan kısmında Koita ayrılır ve Thelin yedek kalmazsa 6-7 gol civarı bir katkı verebilir. PO Sosyal Lig'de 6.5-7m. arası fiyat biçilmesini bekliyorum.

 

.

2019 Yaz Döneminin Fantastik Transferleri

 

2020 Kış Döneminin Fantastik Transferleri

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.