Fantastik Transferler#3: Lucas Lima
Hamdi Ölmezoğlu

Transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak yaz transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında önümüzdeki günlerde başlayacak olan 2021-2022 sezonunda tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Aynı son 3 senedir olduğu gibi...

 

Bu yazı dizimizde yaz transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz.

 

Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece Ağustos'a hazırlık yapacaksınız. Şimdiden mi demeyin sakın! Ağustos böceği ile karıncanın hikayesini aklınıza getirin :)))

 

Geçen sezonu kabus gibi geçiren ve küme düşmekten son haftalarda kurtulan Başakşehir yeni sezon için transferlerine devam ediyor. Sol bek rotasyonunda Hasan Ali Kaldırım, Cemali ve Mbombo gibi oyunculara sahip olan İstanbul ekibinin Cemali ve Mbombo ayrılınca o bölgeye transfer ihtiyacı doğdu. Turuncu lacivertliler sol beke Al Ahli takımından 29 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Lucas Lima’yı transfer etti. Gelin bu oyuncuyu yakından inceleyelim.

 

Lucas 2015 yılına kadar Brezilya’da top koşturduktan sonra Portekiz ekibi Arouca’ya transfer oldu. Burada 1 sezon oynayadıktan sonra da Fransa Ligue 1 ekibi Nantes’a geçti ve 117 maçta 4 gol 11 asistlik katkıda bulundu. Kariyerinde çıktığı 296 maçta 14 gol - 27 asisti var. Yani gol ve asist bakımından çok katkı veren bir oyuncu değil. Kariyeri boyunca 3 kırmızı kart 47 sarı kart görmüş.

 

Öncelikle Lucas Lima’nın çevik ve hızlı bir oyuncu olduğunu söyleyelim. En önemli artılarından birisi bu. Tekniği, ortaları hatta uzaktan yokladığı şutlar yine oyuncunun artı hanesine yazılacak meziyetleri. Çok önemli bir eksisi yok. Belki işin savunma kısmını o kadar iyi yapamıyor diyebiliriz. Başakşehir kadrosuna komple bir bek katmış. İstikrarlı ve iyi bir Türkiye kariyeri bekliyor oyuncuyu.

 

Oyuncu kariyerinde 3 penaltı kullanmış 2’sinde isabet bulmuş. Penaltıları kulanacak daha iyi oyuncuları olacaktır Başakşehir’in. Ancak serbest vuruş konusunda topun başına geçme ihtimali var. Belki direkt kaleye kullanılan frikikler olmasa da sol taraftan orta olarak kullanılacak serbest vuruşlarda topu eline alabilir Brezilyalı.

 

Oyuncu ile ilgili verebileceğim spot bilgiler ise şunlar: Al Ahli 6 milyon euro ödeyerek kadrosuna katmış oyuncuyu. Ayrıca takımda Portekizce konuşan Caiçara, Rafael, Ponck gibi savunma oyuncuları bulunması bir avantaj. Daha once Josef De Souza, Djaniny, Bammou, Nakoulma, Majeed Waris, Marko Marin gibi yolu Türkiye’ye düşmüş isimlerle de takım arkadaşlığı yapmış. 

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.