Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Fantastik Kış Transferleri2: Emre Çolak
Halil İbrahim Köstek
Fantastik Kış Transferleri2: Emre Çolak

Ara transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak kış transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında 2020-2021 sezonunun kalan yarısında tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Yıllardır olduğu gibi... Bu yazı dizimizde kış transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz. Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece bu sıkışık fikstürde takımlar ve oyuncular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Hadi rastgele...

 

 

Ara transfer dönemine hızlı bir giriş yapan Fatih Karagümrük 29 yaşında on numara pozisyonda forma giyen Emre Çolak'ı bedelsiz bir şekilde kadrosuna kattı.

 

Gelin hep birlikte Emre Çolak'ın kariyerine bir giriş yapalım. Galatasaray altyapısından çıkan oyuncu 2016 yılında bedelsiz bir şekilde "Türkler" lakaplı Deportivo La Coruna takımına katıldı. Orada iki sezon kaldıktan sonra 1 Milyon Euro bonservis bedeli ile Suudi Arabistan takımı olan Al Wahda'nın yolunu tuttu. Burada 15 maça çıkan futbolcu ödeme alamadığı için takımı ile olan sözleşmesini feshetti ve takımını FIFA'ya şikayet etti. Boşa çıkan oyuncu eski takımı olan Deportivo'ya geri döndü.

 

Türk milli takımı ile 4 maça çıkan oyuncu 1 gol atma başarısı gösterdi. Son olarak 2017 yılında milli davet alan oyuncu bu maçta forma giymedi.


Kulüp performanslarına baktığımızda en iyi sezonu Deportivo'ya katıldığı ilk sezon olarak göze çarpıyor. Takımı adına 36 maça çıkan oyuncu 3 gol 10 asistlik bir performans ortaya koymuş. Tüm kariyeri boyunca 275 maçta 27 gol atarken 30 da asist üretmiş. 

 

Fantezi Futbol için önemli olan duran top kısmına gelecek olursak, kariyeri boyunca frikikten atmış olduğu 1 gol var, asisti yok. Köşe vuruşundan ise 4 asistlik bir performans göstermiş. Takımda Biglia ve Balkovec duran top ustaları varken serbest vuruşlarda topun başına geçeceğini düşünmüyorum ancak köşe vuruşlarında görürsek şaşırmayalım. Toplam 9 kez penaltı noktasına gelen oyuncu bunlardan 7'sini ağlarla buluştururken 2'sinden de faydalanamamış.

 

Oyuncunun kişisel özelliklerine gelecek olursak boyundan ötürü hava toplarında etkisizliği göze çarpıyor. Top tutma, ara pas yeteneklerinin de olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kariyeri boyunca sadece 2013-2014 sezonunda Galatasaray forması ile diz sakatlığı yaşayan yerli oyuncu 7 maç kaçırmış. Sakatlığının az olması onu kadrosuna almayı düşünen FFseverler için sevindirici bir haber.


Son olarak 18. Haftada oynanan Antalyaspor maçında oyuna 53'üncü dakikada dahil olan oyuncu 1 sarı kart gördü. PO Sosyal Lig'de 7 milyon gibi bir bütçesi olan oyuncu bakalım bizlere puan ya da puanlar kazandırabilecek mi?

 

2019 Yaz Döneminin Fantastik Transferleri

 

2020 Kış Döneminin Fantastik Transferleri

 
Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.