Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Fantastik Kış Transferleri8: Peter Zulj
Halil İbrahim Köstek
Fantastik Kış Transferleri8: Peter Zulj

Ara transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak kış transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında 2020-2021 sezonunun kalan yarısında tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Yıllardır olduğu gibi... Bu yazı dizimizde kış transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz. Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece bu sıkışık fikstürde takımlar ve oyuncular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Hadi rastgele...

 

Göztepe ara transfer dönemine Belçika takımı Anderlecht'ten Avusturyalı orta saha Peter Zulj'u sezon sonuna kadar kiralayarak başladı.

 

Oyuncu futbola FC Wels alt yapısında başladı. Salzburg, Lask Linz ve Rapid Wien alt yapılarında da oynadıktan sonra SKU Amstetten'e kiralandı. Gördik, TSV Hartberg formalarını da kiralık olarak giydi. İlk transferini ise Wolsberger AC ile yaptı. Burada geçen iki sezonun ardından Admira Wacker'e imza attı. Bir sene sonra da SV Ried'e geçiş yapmış. 2017 senesinde Sturm Graz kendisini renklerine bağladı. Gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti ve Anderlecht 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek oyuncuyu satın aldı.

 

Oyuncu zirve performansını takımı Sturm Graz ile Avusturya kupasını kazandığı yıl 10 gol 19 asistlik performans ile göstermiş. Ayrıca bu performansı sayesinde sezonun oyuncusu ödülünün de sahibi olmuş. Kariyerinde toplam 230 maça çıkan oyuncu 36 gol 44 asistlik performans sergilemiş.

 

Avusturya milli formasını 11 kez sırtına geçiren oyuncu  toplamda 4 asist kaydetmiş.

 

Penaltı noktasına 8 kez gelen oyuncu bunların 7'sini ağlarla buluşturmuş. Frikikten de 2 golü bulunmakta. Göztepe takımında duran topların başına geçeceğini düşünmüyorum.

 

Çok fazla sakatlık sıkıntısı yaşamayan oyuncu bu sezona kadar toplam 13 maç kaçırmış. Biz fantezi futbol severler için sevindirici bir haber.

 

Göztepe'nin ilk Avusturyalı futbolcusu olan Peter Zulj'un PO Sosyal Lig'de 6-7 milyon gibi bir bütçeye sahip olacağını düşünüyorum.

 

2019 Yaz Döneminin Fantastik Transferleri

 

2020 Kış Döneminin Fantastik Transferleri

 

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.