Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Fantastik Kış Transferleri7: Andrea Bertolacci
Halil İbrahim Köstek
Fantastik Kış Transferleri7: Andrea Bertolacci

Ara transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak kış transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında 2020-2021 sezonunun kalan yarısında tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Yıllardır olduğu gibi... Bu yazı dizimizde kış transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz. Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece bu sıkışık fikstürde takımlar ve oyuncular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Hadi rastgele...

 

Fatih Karagümrük ara transfer döneminde yaptığı transferlerle bir yenisi daha ekledi. 30 yaşındaki tecrübeli orta saha Andrea Bertolacci ile 2021 yılına kadar anlaştı.

 

Kariyerine doğduğu şehrin takımı olan Roma altyapısında başlamış. Daha sonra sırasıyla, Lecce, Genao, Milan, Sampdoria formaları giymiş. Milli takımda ise 5 maça çıkan oyuncu 1 asistlik performans göstermiş. 2015-2016 yılında 21 milyon Euro bonservis bedeli ile Roma'dan Milan'a transfer olmuş. Ayrıca o sene 15 milyon Euro ile kariyerinde en yüksek piyasa değerine de sahip olmuş. 16-17 sezonunda takımı Milan ile finalde Juventus'u mağlûp ederek İtalya Süper Kupasını kazanmış. Kendisi adına zirve performansını 14-15 sezonunda Genoa forması ile 35 maçta 6 gol 8 asist ile göstermiş. Kariyerinde 262 maça çıkan oyuncu 26 gol 21 asist kaydetmiş. Geçtiğimiz son iki sezonda sadece 16 maça çıkmış. Kariyerinde 2 kez penaltı noktasına gelen oyuncu bunların tamamından yararlanmış. Frikikten golü ya da asisti bulunmayan oyuncu köşe vuruşlarından 6 asist kaydetmiş.

 

Bertolacci hakkında kendi görüşlerimi söyleyecek olursam; oyuncu Genoa zamanlarında takımın dinamik orta saha açığını çok iyi bir şekilde kapatmış ve çok da iyi performanslar ortaya koymuştu. Hatta Roma sattığı oyuncuyu Genao'dan tekrar geri alıp bir gün sonra 20 milyon Euro gibi bir fiyata Milan'a satmıştı. Milan'daki kariyeri başlangıçta fena olmasa da her yeni sezona girerken düşüşe geçti. Süper Lig için isim ve kariyer olarak çok önemli bir futbolcu ancak son iki sezonda kaçırmış olduğu maçlara bakarsak büyük bir soru işareti ile karşı karşıya kalıyoruz. Genoa'da ki performansını gösterebilirse kanattan akan oyunlarda kanattaki oyunculara hareket katacağını düşünüyorum. Duran top konusunda ise takımda Biglia, Sabo, Balkovec varken topun başına geçeceğini düşünmüyorum.

 

Kariyeri boyunca toplam 364 gün sakat kalan oyuncu 52 maç kaçırmış. Karagümrük forması ile ilk maçında sonradan oyuna girdi ve 8 dakika süre aldı.18. haftada Konyaspor karşında maça ilk11'de başlayan oyuncu bir de gol atma başarısı gösterdi. İtalya'da daha önce Milan forması giyen isimlerden Lucas Biglia ve Fabio Boroni'den sonra takıma katılan üçüncü Milan geçmişi olan oyuncunun PO Sosyal Lig'de 6 milyon ücreti bulunmakta.

 

2019 Yaz Döneminin Fantastik Transferleri

 

2020 Kış Döneminin Fantastik Transferleri

 

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.