Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Fantastik Kış Transferleri6: Vegar Eggen Hedenstad
Hamdi Ölmezoğlu
Fantastik Kış Transferleri6: Vegar Eggen Hedenstad

Ara transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak kış transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında 2020-2021 sezonunun kalan yarısında tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Yıllardır olduğu gibi... Bu yazı dizimizde kış transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz. Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece bu sıkışık fikstürde takımlar ve oyuncular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Hadi rastgele...

 

Ligimizdeki Norveçli sağ beklere bir yenisi daha eklendi. Devre arası transferine fırtına gibi giren Karagümrük sağ bek için 29 yaşındaki Norveçli oyuncu Vegar Hedenstad ile anlaştı. 

 

1.78 boyundaki oyuncu kariyerinde Stabaek, Freiburg, Braunschweig, St. Pauli, Rosenborg gibi takımlarda oynadı. Norveç alt yaş milli takımında defalarca oynasa da A takımda 4 defa şans bulabilmiş. Tabi önünde Omar ve Linnes gibi oyuncular da olduğunu unutmamak gerek.

 

Kariyer verilerine bakacak olursak kariyerinin çoğunluğunu Norveç’te geçirmiş. 16 maç Freiburg forması ile Bundesliga’da şans bulurken 50 maç Bundesliga 2’de forma giymiş. Toplamda 331 maça çıkarken 14 gol atıp 44 asist yapmış. Geçtiğimiz sezonda Rosenborg forması ile ligde 19, Avrupa’da 4 maça çıktı. Ligi 1 gol 5 asist ile tamamlarken takımı Norveç Ligi’ni 4.sırada bitirmiş. 

 

Peki nasıl bir bek izleyeceğiz? Oyuncu için ofansif yönü kuvvetli kanat bek tanımlaması yapılabilir. En önemli meziyeti de kestiği ortalar. Yaptığı ortalar sayesinde de her zaman asist üretimine yakın bir oyuncu olduğunu göreceğiz. Ofansif yönü kuvvetliyken savunmayı da iyi yapsa oynadığı takımlar başka olur tabi. Hücuma çıkışlarında arkasında derin boşluklar bırakabilir. Hava toplarında zaafı var. Üstünden kafa vurup gol atacak oyuncular olabilir. Güçlü bir oyuncu olduğunu söylemek de zor. Zaten Karagümrük’ün cleen sheet almakta zorlanan bir takım olduğunu hesaba katarsak bu ihtimal biraz daha düşebilir.

 

Duran top kullanma olasalığını inceleyecek olursak hayatında hiç penaltı kullanmamış zaten. Serbest vuruş ve korner kullanma ihtimali ise daha fazla ama takım arkadaşları Biglia ve Balkovec’ten öncelikli olmayacaktır. Onlardan sonraki aday ise Hedenstad olabilir. 

 

Hedenstad Karagümrük’deki ilk maçında devre arasında oyundan alındı. Diğer bir sağ bek Lichaj’ın sözleşmesi feshedildi. Ramazan Civelek ile forma yarışı verecektir. Formayı kapması halinde Karagümrük’ün iç saha maçlarında skor üretimine katkı yapabilir ve kadrolarda tercih edilebilir. Son maçına 7 Aralık’da çıktıktan sonra geçtiğimiz hafta Antalyaspor deplasmanında devre arasında oyundan alındı, biraz daha kondisyon kazanması gerek. Karagümrük’ün ilk Norveçlisi olan oyuncuya 5 milyonluk uygun bir fiyat biçilmiş.

 

Son olarak da sakatlık konusunda zaman zaman problem yaşayabilen bir oyuncu buna da dikkat etmeli.

 

2019 Yaz Döneminin Fantastik Transferleri

 

2020 Kış Döneminin Fantastik Transferleri

 

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.