Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
Fantastik Kış Transferleri5: Zymer Bytyqi
Halil İbrahim Köstek
Fantastik Kış Transferleri5: Zymer Bytyqi

Ara transfer sezonu açıldı ve Fantezi Futbol Kahramanlarımız çoktan yer değiştirmeye başladılar bile. Bizler de Fantezi Futbol Türkiye olarak kış transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında 2020-2021 sezonunun kalan yarısında tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına aldık. Yıllardır olduğu gibi... Bu yazı dizimizde kış transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz. Süper Lig takımları onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamıza imkan yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece bu sıkışık fikstürde takımlar ve oyuncular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Hadi rastgele...

 

 

Konyaspor devre arası transferlerine Kosovalı orta saha Zymer Bytyqi'yi alarak başladı.

 

Kariyerine Norveç 2.Lig takımlarından Sandnes Ulf takımı ile başlayan oyuncu 12/13 sezonunda Red Bull Salzburg takımına transfer olmuş. Salzburg oyuncuyu satın aldıktan sonra eski takımı Sandnes'e kiralamış. Salzburg takımında hiç forma giymeyen oyuncu 14/15 sezonunda Norveç ekiplerinden Viking FK takımına satılmış. Viking takımında 7 sezon forma giyen oyuncu bedelsiz bir şekilde Konyaspor takımına katıldı. 

 

Kariyeri boyunca iki takımda forma giyen oyuncu toplam 183 maçta 23 gol 30 asistlik performans göstermiş. Oyuncu zirve performansını takımı ile Norveç kupası şampiyonu olduğu 19/20 sezonunda 29 maçta 10 gol 12 asistle göstermiş.

 

Milli takım performansına geçecek olursak genç yaşlarda Norveç milli takımı için ter dökmüş. Alt yaş kategorilerinde toplam 36 maça çıkan oyuncu 6 gol atma başarısı göstermiş. 12 Ocak 2020 tarihinde ise Kosova A milli takımından davet almış ve ilk milli maçına çıkmış.

 

Kariyeri boyunca penaltı noktasına aynı maçta olmak üzere sadece iki kez gelen oyuncu birini ağlarla buluştururken diğerini kaçırmış. Konyaspor'da duran topların başına geçeceğini düşünmüyorum.


Kariyerinde fazla sakatlığı bulunmaması biz fantezi futbol severler için sevindirici bir haber.

 

Eğer son sezonunda kaldığı yerden devam ederse Konyaspor'a katkı sağlayacağını düşünüyorum. PO Sosyal Lig'de 6-7 milyon arası fiyat biçilmesini bekliyorum.

 

2019 Yaz Döneminin Fantastik Transferleri

 

2020 Kış Döneminin Fantastik Transferleri

 

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.