Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
9.Hafta Kinder Sürpriz Yumurtalar
Ozan Akbaş
9.Hafta Kinder Sürpriz Yumurtalar

Fantezi Futbol Türkiye ekibi olarak, bize göre bu haftanın akıllara gelmeyen, tahmin edilmeyen, pek tercih edilmeyen ve sürpriz yapmasını beklediğimiz / düşündüğümüz oyuncularını 2 seneden bu yana Kinder Sürpriz Yumurta etiketi altında siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz. Hem çocukluğumuzdaki o çikolata tadındaki eski günleri tatlı tatlı yâd etmiş oluyor hem de bu içerikle Fantezi Futbolseverlere ufacık bir katkı vermiş bulunuyoruz. Ayrıca arkadaşlarınız arasındaki rekabette fark yaratmanın, sürpriz oyuncu tutturmanın hazzının bir başka yöntemiyle sizleri tanıştırıyoruz. Hadi geçelim artık bu haftaya yine ilginç tercihlerimiz var, hemen aşağıda...

 

 

 

 

Filip Novak (GBvFB)

Milli Takım kadrosunda yer alan fantezi futbol kahramanımız Caner Erkin, Çarşamba gecesi 22:45’te Macaristan’da maça çıktı ve Perşembe günü ancak takıma katılabilecek. Fenerbahçe Cumartesi 16:00’da oynayacağı için tecrübeli ismin dinlenmeye fırsatı kalmayacak. Arkasında bekleyen Filip Novak gibi bir isim var. “Şimdi değilse ne zaman?” sorusundan yola çıktığımda mantığım Erol Bulut’un Novak’la başlayabileceğini söylüyor.

 

Filip Novak’ı anlatmaya gerek duymuyorum. Değinmek istediğim ilk nokta Jose Sosa’nın takıma dönüşü. Geçtiğimiz sezondan bu ikili arasındaki bağlantıyı anımsıyoruz. İkinci nokta ise Fenerbahçe’nin sağ kenarını muhtemelen Nazım Sangare ve Diego Perotti’nin paylaşacak olması. Bu senaryolar gerçekleşirse sarı lacivertlilerin sağ taraftan üretip sol taraftan bitireceği bir hücum planı canlanıyor zihnimde. Dolayısıyla “arka direk Novak” bu hafta denenebilecek bir isim olarak öne çıkıyor.

 

Caleb Ekuban (TSvERZ)

Abdullah Avcı ile anlaşan Trabzonspor'un geleceği konusunda ben de kamuoyu ile aynı görüşteyim ne yazık ki. Bu birliktelik başarıyı getirmekten uzak görünüyor. Özellikle Trabzonspor’un zayıf takım savunması ve bu alandaki kalite eksikliği Avcı için en karmaşık konu olacaktır. Bu doğrultuda ilk maçında daha önceden alıştığımız güvenli oyun stratejisini göreceğimizi düşünmüyorum. Mümkün olduğunca pozitif ve hücuma dönük bir futbol oynayan, topuyla tüfeğiyle saldıran bir Trabzonspor bekliyorum.

 

Avcı’nın ileri uçta Afobe’yi, arkasında Baker’ı kullanacağını düşünüyorum. Solda Nwakaeme zaten çoğunluğun kaptanı olacak. Top tutan ve etrafındakileri pozisyona sokan santrforları sevdiğini, Başakşehir’de Visca’yı nasıl kullandığını anımsadığımda Ekuban’ın aradan sıyrılıp haftaya damga vurabileceğini düşünüyorum. Afobe stoperlerle dövüşüp alan açarken; asistler Nwakaeme’den, goller Ekuban’dan gelebilir.

 

Hakan Arslan (KARvSVS)

Geçtiğimiz sezonun flaş isimlerinden Hakan Arslan, oynadığı futbolun dışında yaptığı skor katkısıyla da dikkat çekmişti. Sık sık rakip ceza alanına sürpriz girişler yapan ve adeta golü koklayan bir oyuncu. Geçen sene ilk 9 maçını 2 asistle geçtikten sonra 5 maçta 4 gollük bir seri yakalamıştı. Sezonu da 7 gol 2 asist gibi yeterince iyi istatistiklerle tamamladı. Bir yerde atmaya başlayacak, savunması zayıf bir ekip olan Karagümrük karşısında hele hele Max Gradel’in durumu belirsizken tercih edilebilir. Sivasspor’a güvenenler orta sahadan bir isim alacaksa Hakan Arslan’ı alsın!

 

 

Bu haftaki Kinder Sürpriz Yumurta adaylarım bunlar. Bu yumurtalardan biri kırılacak, belki de hepsi birden iş yapacak. John Lennon’ın Imagine adlı efsanevi şarkısında dediği gibi gelin hayal edelim birlikte ve maçtan bir gün sonraki gazeteleri gözümüzün önüne getirelim. Koca koca sütunlara sür manşet çekilmiş; ''(...) “Arka Direk Novak Geri Döndü, Avcı’nın Yeni Prensi: Ekuban, Hakan Arslanlar Gibi” (...)" yazıları... Sonra gelsin puanlar, katlansın keyifler, yukarı fırlasın sıralamalar, cebimize girsin telefonlar, arabamıza dolsun benzinler... Ohhh :))) İş yaparlarsa ne âlâ, çikolata tadında puanlar alıp keyiflenirsiniz. İş yapmazlarsa ise benden size tavsiye şu şarkıyı söylersiniz; 

 

🎵♩♫♫♬🎶🎼🎷

Kinderdi ki seninle bir gün ayrılacağız

Geçip giden yılların ardından bakacağız

Kinderdi ki bir tanem gün gelip bıkacağız

Ben ve yenik yüreğim yalnız mı kalacağız...

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.