Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
9.Hafta Feriştahlar
Çağlar Kaya
9.Hafta Feriştahlar

Konu başlığımız Feriştah! Feriştah kelimesi Türk Dil Kurumu güncel Türkçe sözlüğüne göre ''En iyi, en üstün'' anlamına gelmektedir. Bizler de bu haftanın kaptan adaylarının diğerlerinden daha üstün ve en iyi futbolcular olduğunu düşündüğümüzden bu etikete Feriştah adını verdik. İyi mi yaptık kötü mü bilemiyorum lakin şuna eminiz; bu önerdiğimiz adaylardan hiç biri iş yapmaz ve sizleri hayal kırıklığına uğratırsak en azından bize edeceğiniz küfrü düşünmenize artık gerek yok. Feriştahımızı .... :))) 

 

 

 

 

 

Merhabalar sayın Fantezi Futbol Türkiye okuyucuları. Kaptan önerilerime geçmeden önce, bu hafta takımlarımızın sakat ve covid-19 teşhisli oyuncularının bir hayli fazla olduğu ve sürpriz kadrolara açık bir hafta olduğu uyarısını yapmalıyım. Önerilerim şu oyuncular;

 

Anthony Nwakaeme

Hem Trabzonspor hem de Erzurumspor milli araya yaralı girdiler. İki takım son haftalarda sahaya güçlü bir oyun koyamadığı gibi, istenilen sonuçları da alamadılar. Bu maç için Trabzonspor tarafına daha iyimserim. Teknik direktör değişimi yaşayan takımların reaksiyon gösterdiğini birçok kez tecrübe ettik ligimizde. Abdullah Avcı becerisi de, Trabzonspor oyuncu havuzu da bu reaksiyonu göstermeye müsait.

 

Trabzonspor’un hücum aksiyonlarının bir çoğunun içerisinde Anthony Nwakaeme olduğunu görüyoruz 2018 yılından bu yana. Bunun böyle olmasında Anthony Nwakaeme’nin sorumluluk alan, topu ayağında tutan, rakip kaleyi düşünen oyun stilinin payı büyük tabi ki. Her ne kadar Trabzonspor Anthony Nwakaeme’nin kanadından defansif bir zafiyet verse de, gole katkı yapacak oyuncu arıyorsak en çok güveneceğimiz oyuncu yine de o olmalı.

 

Emre Kılınç

Galatasaray - Kayserispor maçı bu haftaki fikstürümüzün kağıt üzerinde bir takımın en fazla ağır bastığı maç olarak gözüküyor. Deplasman takımı ligimizin şu anki verilerine göre kalesinde en fazla gol pozisyonu veren ikinci takımı konumunda. Orta sahasında defansif motivasyonu düşük oyuncular kullanması Kayseri ekibinde böyle negatif bir sonuç doğuruyor. Bu oyun yapısıyla Galatasaray deplasmanında da kalelerinde fazlaca gol pozisyonu vereceklerdir.

 

Bu hafta Emre Kılınç için bir fırsat haftası olabilir ve yıldızlaşabilir. Çünkü Galatasaray hücum aksiyonlarında sorumluluk alan oyunculardan bazılarının eksikliği Emre Kılınç’a ekstra dakika ve ekstra toplu oyun fırsatı verecektir. Rakibin savunma performansı da Emre Kılınç’a alan verecektir. Patlama bekliyorum.

 

Papiss Cisse

Fenerbahçe’nin bu sezon bir bitiricilik problemi çektiğini düşünüyorum. Ön alanda kullanılan hareketli oyuncu yapısı, Fenerbahçe’ye pozisyon bulmada yardımcı oluyor ama ceza sahası içinde becerikli oyuncu eksikliğini birçok maçta gördük. Ya da Papiss Cisse’nin sonradan oyuna girip bu eksikliği giderdiğini gördük. Enner Valencia’nın bu maçtaki eksikliği, Papiss Cisse’yi haftanın oyuncularından biri yapabilir. İleri uçta maça başlayacağını ve kondisyonu yettikçe sahada kalacağını düşünüyorum.

 

Fenerbahçe’nin sezon başından bu yana ihtiyaç duyduğu ceza sahası içi oyuncusu bu maçta daha fazla dakika alacak. Ayrıca Fenerbahçe’nin kanatları efektif kullanmaya çalışan yapısına da daha uygun bir ileri uç oyuncusu olacaktır. Bu hafta Papiss Cisse’ye en fazla güvenebileceğimiz hafta.

 

Bu haftaki önerilerim bu şekilde. Herkese başarılar ve bol şans diliyorum.

 

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.