Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
5.Hafta Patlayan Balonlar
Burak Engin

Fantezi Futbol kadrolarımızı oluştururken oldukça zorlanıyoruz. Ne kadar dikkatli olsak da bazen büyük hayal kırıklığı yaşayabiliyoruz. Kimi zaman haftanın "kaçan balıkları"na hayıflanırken kimi zaman ise güvendiğimiz dağlara kar yağmasını üzüntüyle izliyoruz... 

 

Bu içeriğimizde geçtiğimiz hafta Fantezi Futbol oyuncuları tarafından büyük umutlar bağlanan, birçok kadroda tercih edilen ama sonunda hüsran yaratan futbolcuları ele alacağız. Hadi haftanın "Balon 11'ini" birlikte inceleyelim.

 

 

 

AS KADRO

Kristoffer Nordfeldt Galibiyeti olmayan Denizlispor'dan 2 gol yedi ve mağlup oldular. 1 puan ile kadromuzun kalesine geçti.

Dario Melnjak Gol düellosunda takımının attığı 5 golden hiçbirine katkı sağlayamadı. Takımı kazandı fakat beklentinin en yüksek olduğu defans oyuncularından biri olan Melnjak sadece 4 puan kazandırdı.

Ervin Zukanovic İlk haftalarıın etkisi ile kadrolarda yer almaya devam ediyor ancak Kasımpaşa'ya karşı ne clean sheet puanı kazandırdı ne de gol ya da asist üretti. Gördüğü sarı kart ile haftayı 3 puan ile kapattı.

Diego Angelo Net favori olarak çıktıkları karşılaşmada Denizlispor'a 2 gol ile mağlup olunca Diego da 2 puan kazanabildi.

Max Gradel  Kayserispor deplasmanından galibiyet ile döndüler fakat Gradel etkili olamadı. Takımının galibiyeti ile haftayı 5 puan ile kapattı.

Levan Shengelia Malatyaspor'a karşı devre arasında oyundan alındı. ilk devre boyunca etkisizdi ve sadece 2 puan kazandı.

Emre Kılınç Galatasaray'da skora katkı yapması beklenen isimlerdendi ancak oyunda kaldığı süre boyunca istediklerini gerçekleştiremedi ve takımı mağlup olurken 3 puan kazanabildi. 

Erik Sabo Geçtiğimiz haftalarda Karagümrük'ün en dikkat çeken isimlerindendi ve penaltı atma faktörü ile tercih edilmişti. Bu sefer haftayı boş geçti ve 4 puan kazandı.

Bogdan Stancu (C) Stancu'dan Denizlipor'a karşı asist, gol hatta goller bekleniyordu ve en çok tercih edilen isimlerdendi ancak skora katkı yapamadığı gibi penaltı da kaçırdı. Haftayı puansız kapatarak kadromuzun kaptanlığını sonuna kadar hak etti.

Adis Jahovic Gol atamama serisine bu hafta da devam etti, yine kendisine güvenenleri üzerek sadece 4 puan kazanabildi. 

Mbawana Samatta Göztepe karşısında haftayı boş geçmesi beklenmiyordu ancak net pozisyonlardan yararlanamadı ve sadece 5 puanlık galibiyet puanı kazandı.

 

YEDEKLER

Altay Bayındır Clean sheet beklentisi ile tercih edildi, takımı galip gelse de 2 gol yedi. Gördüğü sarı kart ile 2 puan kazanabildi.

Enzo Roco Sürpriz bir duran top golüne katkı vermesi beklendi ancak ne clean sheet puanı alabildi ne de skor katkısı verdi. Haftayı 4 puan ile kapattı.

Alexandru Maxim Antalyaspor karşısında penaltı atma faktörü de düşünülerek tercih edildi ancak zorlu karşılaşmadan sadece 4 puan çıkarabildi.

Adam Bareiro Formda görüntüsü nedeni ile Galatasaray deplasmanında da tercih edenler oldu ancak takımı kazansa da skora katkı veremedi 5 puanlık galibiyet puanı ile yetindi.

 

Not: Galatasaray'dan Omar Elabdellaoui ve Fenerbahçe'den Gökhan Gönül de hafta başlamadan en çok tercih edilen oyunculardandı ancak her iki oyuncu da takımlarının maç kadrosunda yoktu. Bu oyuncuların durumu hafta başladıktan sonra, maç günlerinde görüldüğü için Omar ve Gökhan birçok kadroda kalmış oldu ve süre almayarak kendilerini tercih edenlere hayal kırıklığı yaşattı. 

 

Önümüzdeki haftalarda kadrolarınıza aldığınız isimlerin bol bol puanlar getirmesi ve haftanın balon 11'inden uzak durması dileğiyle... Bol şanslar!

 

Yorumlar
YORUM YAP
ÖMER KOCA
20.10.2020
Aaa benim kadro :D