Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
5.Hafta FFT Sunar Ne Yaptı ?
Hamdi Ölmezoğlu

Her hafta Cuma günleri öğleden sonra, sitemizin sağ üst tarafında 11 as + 4 yedek oyuncudan oluşan ve PO Sosyal Lig referans alınarak oluşturulmuş bir kadro görseli ile karşılaşıyorsunuz. Bu kadro Fantezi Futbol Türkiye editörleri tarafından tasarlanmış, bütçe gözetilmeden tercih edilmiş, bir nevi bizim, FFT resmi kadromuzdur. Her hafta bu kadronun puanları, haftalık ve genel sıralamadaki yeri söylenecek olup, birazdan okuyacağınız şekilde tercih edilen 15 oyuncuya dair düşüncelerimiz de dile getirilecektir. Bakalım beşinci hafta FFT (gururla) Sunar kadrosu neler yapmış, Hamdi Ölmezoğlu yazdı...  

 

 

1.Hafta: 3-4-3, Kaptan Arda Turan 10 puan, 97 puan (haftalık), 107 puan (genel puan)

2.Hafta: 3-4-3, Kaptan Bakasetas 10 puan, 86 puan (haftalık), 92 puan (genel puan)

3.Hafta: 3-4-3, Kaptan Max Gradel 8 puan, 82 puan (haftalık), 82 puan (genel puan)

4.Hafta: 3-5-2, Kaptan Benik Afobe 8 puan, 88 puan (haftalık), 94 puan (genel puan)

 

 

5.Hafta 

Diziliş: 3-5-2

Kadro Maliyeti: 97m.

Kaptan: Mbwana Samatta (5x2=10)

Not: Kaptanımızı Bogdan Stancu olarak belirledik ancak daha yüksek puan alıp yerine giren Mbwana Samatta kaptanımız oldu.

Haftalık Puan: 86 (+10 güncelleme puanı dahil) 

Genel Puan: 86 puan (Rozetlerden gelen puanların da eklenmesiyle oluşan genel klasman puanı) 

Not: Rozetlerden puan alamadığımız için haftalık puan ve genel puanımız aynı oldu.

Total Puan: 461 (Genel puanların toplanmasıyla elde edilen ilk 4 haftadaki total puan)

Haftalık Sıralama: ?

Genel Sıralama: ?

Not: PO Sosyal Lig’in puanları açıklamaması nedeniyle sıralamamızı bilemiyoruz.

Rozetler: Yok

Not: Hodrimeydan Rozetini göz ardı ediyoruz.   

 

KALECİ

Ibrahim Sehic (3)

Bu haftaya kadar geride bıraktığı 3 haftada sadece 1 gol yiyen Konyaspor’un kalecisini bu hafta clean sheet’in önemli adaylarından biri olarak gördük ancak istediğimiz puanı alamadık.

Kristoffer Nordfeldt (1)

Haftanın diğer bir cleen sheet adayı takımlarımızdan birisi de Gençlerbirliği idi. Lige kötü giren takımlardan birisi olan Denizlispor’a karşı clean sheet yaparlar mı diye düşünürken şans bu ya Rodallega’ya bile gol attırdık.

 

DEFANS

Nejc Skubic (8)

Konyaspor her ne kadar clean sheet alamasa da fantezi futbol evreninde bizlerin yüzünü güldüren Skubic imdadımıza yetişti ve assist yaparak 8 puan elde etti.

Caner Erkin (7)

Caner Erkin korner asistlerine bu hafta da devam etti. Samatta’nın ardından bu hafta da Serdar’a yaptığı asistle bizleri memnun etti ancak gördüğü sarı kart ve yedikleri 2 gol puanını 7’ye indirdi.

Dario Melnjak (4)

Rizespor’un 1-3’den geri dönüp kazandığı maçta iş yapan Rizespor’un sol beki değil de sağ beki oldu. Bu kadar gol ve asistin üretildiği maçta Melnjak bizlere sadece hava aldırdı.

Mattias Johansson (2)

İleri yaptığı çıkışlarla geride bıraktığımız haftalarda dikkatimizi çeken Mattias, Gençlerbirliği’nin clean sheet ihtimaline de karşılık kadromuzda yer buldu ancak Başkent ekibinin etkisiz oyunu Mattias’ın yerini Caner’e bırakmasına neden oldu.

 

ORTA SAHA

Edin Visca (11)

Efsane geri döndü. Geçtiğimiz haftalarda fantezi futbolseverleri ters köşe yapan Boşnak oyuncu zorluk seviyesi daha yüksek olan Trabzonspor karşılaşmasında ise sezon açılışını yaptı.

Fernando Boldrin (11)

Rizespor’un 5 gol attığı karşılaşmada Boldrin’in sadece 1 gol atması bizleri tam anlamıyla tatmin etmese de bu tercihimizde karavana atmamış olduk.

Max Gradel (5)

Sivasspor’un rakibi ligin pozisyon veren takımlarından Kayserispor olunca Sivasspor’un gole yakın kanat oyuncusu Gradel orta sahadaki tercihimiz oldu. Sivasspor 3 golle kazandı ancak Gradel skor üretemedi.

Alexandru Maxim (4)

Kartların havada uçuştuğu maçta Maxim istediğimizi veremedi en azından kırmızı kart görmedi diyerek kendimizi teselli ediyoruz.

Erik Sabo (4)

Geride kalan 4 haftada 3 kez penaltıda topun başına geçen ve bunların 2sini gole çeviren Sabo, özellikle bu penaltıcı kimliği ile kadromuza girdi ancak bu sefer Karagümrük penaltı kazanamadı.

Levan Shengelia (2)

Girdiği pozisyonlar itibariyle arka arkaya 3.kez kadromuza yazdığımız Shengelia bu sefer 60 dakika bile dayanamadı oyunda. Aldığı 2 puan ile yerini Boldrin’e bıraktı.

 

FORVET

Mbwana Samatta (5x2=10)

Fenerbahçe Göztepe’yi 3 golle geçerken Tanzanyalı golcü ise bu haftayı boş geçti. Haftanın en çok tercih edilen oyuncusu olan Samatta oyunculardan yarısından fazlasını yanltmış oldu. Stancu’ya verdiğimiz pazıbandını Samatta’ya takmamızla 10 puan elde etmiş oldu.

Artem Kravets (9)

Konyaspor aradığı santrforu sanırım bu sezon buldu. Net bir santraforu olmadığı için santrafor tercihlerinde Konyaspor’u es geçerdik ancak bu sefer işler değişti. Kravets hızır gibi yetişti. Konya’da artık bir Ukraynalı var. Hem de gol atıyor.

Bogdan Stancu (0)

Denizlispor karşısında kendisine fazlasıyla güvendiğimiz hatta güvenmekle kalmayıp kaptan yaptığımız Stancu skor üretemediği gibi üstüne de penaltı kaçırdı. Demek ki neymiş bu devirde Stancu’ya bile güvenmeyecekmişsin diyerek kamu spotumuzu verip yazımızı tamamlayalım.

 

Yorumlar
YORUM YAP
Tunç Bozacılar
20.10.2020
güzel yazı