Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
5.Hafta Eyşanlar
Tolgahan Doğancı

Arkadaşlarımız arasında muhabbeti dönen, çokça tecrübe edilmiş ve eskiden beri dilimize pelesenk olan bir söylem vardır; ''Eski takımı ile oynayan futbolcu mutlaka gol atar''. Defalarca yaşadığımız şeyler ve birebir tanık olduğumuz aynı hadiselerden sonra zamanla bu bir Fantezi Futbol klişesi haline geldi. Geçen sezon Youtube videomuzda bununla ilgili bir soru sormuştuk, eski takımına gol atan oyuncuları listelemiştik. Programı seyredip kendisine ilham geldiğini söyleyen Tolgahan Doğancı bize ilginç bir içerik teklifi ile geldi. Efsane olan dizi, Ezel'deki karakteri de ekleyip başlığı değiştirdi; Haftanın Eyşanları! Çok hoşumuza gitti, hemen yayımlamaya başladık. Belki çok da Fantezi Futbolla ilgisi yok, referans alacağımız, kadro yaparken fikir verecek bir bilgi deposu değil. Ancak doğru tercihlerle PO Sosyal Lig ve diğer Fantezi Futbol oyunları için sizlere puan kazandırabilecek bir yazı olabilir. Kim bilir! En azından arkadaşımız böyle düşünmüş. Düşünen insanlara saygımız sonsuz. Buyursun bakalım...

 

Öncelikle iyi haftalar...

Uzuuunn geçen bir milli aradan sonra tekrar sizlerle beraberiz. Ligin 5. Haftası öyle bir hafta ki Eyşan olabilecek oyuncu sayımız önceki haftalar gibi bol bereket değil. Şimdi yakaladığımız adayları bi sıralayalım...

 

Rizespor - Ankaragücü

Bu maçtaki Eyşan adayımız, Rize kalecisi Gökhan Akkan. Ev sahibi ekibin bu maçta clean sheet olma olasılığı yüksek olduğundan kaçırılmaması gereken bir oyuncu olabileceğini düşünüyorum.

 

Kayserispor - Sivasspor

Bu maçın Eyşan adayı Sivasspor’dan kaleci Muammer Yıldırım. Forma şansı hiç bulamadığından tercih dışı durumundadır.

 

Hatayspor - Erzurumspor

Bu maçtaki Eyşan adaylarımız, Hatayspor’dan Gökhan Karadeniz ve Erzurumspor’dan Kaan Kanak. Gökhan bu sezon ligin ilk dört haftasında da forma şansı buldu ama üretkenlik konusunda sadece bir asisti bulunuyor. Bu maçta da oynaması yüksek ihtimal olan oyuncu farklılık arayanlar için birebir olabilir. Hatayspor’a güvenenlere bu oyuncuyu göz ardı etmemelerini öneririm. Çok önceleri Hatayspor forması giymiş olan Kaan ise bu sezon ligde oynanan dört maçta da forma giydi. Göhkan Karadeniz için söylediklerim Kaan için de geçerli. Sonuçta ortada bir maç olan ve sonucunu kestiremediğim bir maç olarak görüyorum. Tamamen hissiyatınıza bırakıyorum.

 

Antalyaspor - Gaziantep FK

Bu haftanın bol gollü geçeceğini düşündüğüm maçtaki Eyşan adayımız, Gaziantep takımından Kenan Özer. Ligde son iki haftadır forma şansı bulamıyor. Bu hafta oynar mı bilinmez lakin bu oyuncu için de riske girilmez düşüncesindeyim.

 

Göztepe - Fenerbahçe

Bu maçın Eyşan adayı Göztepe’den Hakan Cinemre. Bu oyuncu da hiç forma şansı bulamadığından tercih edilebilir bir aday olduğunu düşünmüyorum.

 

Galatasaray - Alanyaspor

Bu maçtaki Eyşan adaylarımız, Galatasaray’dan Emre Akbaba ve Alanyaspor’dan Ufuk Ceylan ve Ceyhun Gülselam. Ufuk zaten yedek kaleci konumunda ve Marafona varken ona pek iş düşmüyor. O yüzden tercih dışı olarak görebiliriz. Emre Akbaba ise yeni sakatlıktan çıktı. Hazır mı oynar bilmem ama yüksek olasılıkla oynamayacağını düşündüğümden onu da tercihlerimizin dışına bırakabiliriz. Ceyhun ise ligde ilk dört haftada sadece bir kez ilk onbirde başlarken iki maçta sonradan oyuna dahil oldu. Ben okurlarımızın, üretkenliği kırk yılda bir olan bu oyuncu ile orta sahalarını işgal edeceklerini şahsen düşünmüyorum.

 

Velhasıl-ı kelam, bu hafta Eyşanlardan bize ekmek çıkmaz gibi. Şunu da hatırlatmam gerekir ki olası eksiklikler için lütfen sitemizin Komple Eksikler sayfasını ligin ilk maçın saatine kadar kontrol etmenizi öneririm.

 

Herkese iyi günler dilerim.

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.