Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
31. Hafta Fark'ındalık Yaratacaklar
Hamdi Ölmezoğlu

Her hafta yaşadığımız kadro kurma sürecinde; oynanacak maçlara, sakat-cezalı listesine, oyuncuların güncel form durumlarına bakarız ve kadromuzu kurarız. Oyunu sıkı takip eden çoğu kişinin kadrosunda belli başlı futbolcular aynı olur. O oyuncular üzerinden fark yaratmak pek mümkün değildir, dediğimiz gibi zaten herkesin kadrosunda yer almaktadır. Hatta öyle ilginç bir psikolojidir ki bu; biz o futbolculara kadromuzda kesinlikle yer vermek istemesek bile başkalarının gerisinde kalmamak adına o oyuncuları alırız. Bu durum diğerlerine göre bizi farklı bir konuma taşımaz. Peki diğerlerine göre nasıl bir adım öne çıkarız? İşte buradan hareketle Fark'ındalık Yaratacaklar konu başlığıyla normalde ilk 11’de çok fazla yer almayan fakat o hafta oynamasını ve katkı vermesini beklediğimiz, tahminen kimsenin aklına bile gelmeyecek oyuncuları PO Sosyal Lig platformundaki tercih edilme yüzdelerini de hesaba katarak kadromuza alma gerekçeleri ile belirtip sizlere önereceğiz. Belki de aranızdan birilerini ilk 100’e sokacak oyuncuyu bu içerikte bulacaksınız, kim bilir... 

 

 

Emiliano Viviano

Ligin en az gol atan takımı karşısıda Karagümrük cleen sheet’in favori takımlarından.

 

Karim Hafez

Yeni Malatyaspor yeni hocası İrfan Buz ile iyi bir hava yakalayacaktır. Gaziantep’in deplasmanda sıkıntı yaşadığını da düşünürsek hücumcu bir bek olan Karim Hafez alınabilir.

 

Eren Albayrak

Ersun Hoca, Eren’i zaman zaman sol kanatta oynatıyor. Erzurum karşısında cleen sheet de adayıyken Antalya’dan Eren alınabilir.

 

Enzo Roco

Sezon başı kafa golleriyle öne çıkan Karagümrük stoperleri biraz arka planda kalmış gibi. Yeniden ön plana çıkmak için Kayseri maçı en uygun maç.

 

Jesse Sekidika

Alanyaspor’un deplasman performansını beğenmiyorum. Ayrıca kupa maçından da yenik ayrılıp final oynama fırsatını teptiler. Sekidika uygun fiyatıyla bu maçta fark yaratan oyuncu olur.

 

Daniel Candeias

Fenerbahçe’yi deplasmanda yeni hocasıyla yenen Gençlerbirliği Kasımpaşa karşısında goller bulacaktır. Candeias asist ve gol üretebilir.

 

Edin Visca

İlk 11’de başlayacak bir Visca’nın bu kadar az seçileceğini hiç düşünmezdim, hele Denizli deplasmanında. Fark yaratmak adına mükemmel bir tercih.

 

Peter Zulj

Halil’in oynamama ihtimali bulunuyor Sivas karşısında. Yerine Zulj şans bulacaktır. Gollü bir maç bekliyorum. Zulj oynarsa katkı yapabilir.

 

Benjamin Tetteh

İrfan Buz en uçta Tetteh’i kullanacaktır. İstikrarı oturtamayan Gaziantep savunması karşısında gol bulacaktır.

 

Sandro Lima

Gençlerbirliği’nin artık kabuğunu kırdığını ve can havliyle oynayacağını düşünüyorum. Sandro gol veya goller bulacaktır.

 

Enner Valencia

Derbilerde ön plana çıkan isimleri bulmak kolay olmuyor. Açıkcası derbinin gollü geçeceğini düşünüyorum. Valencia bu maçta Fenerbahçe cephesinde gol kaydedecek oyuncu olacaktır.

 

 

31.Hafta özelinde fark yaratmanız adına önereceğimiz futbolcular işte bunlar. Sakın hepsini almayın, aklınıza yatanları kıyıya köşeye not edin, kurduğunuz kadronun sağına soluna bir ikisini serpiştirin. Unutmayın;  "FARKLI OLMAK İYİDİR"

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.