Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
19.Hafta Kinder Sürpriz Yumurtalar
Ozan Akbaş

 

 

Fantezi Futbol Türkiye ekibi olarak, bize göre bu haftanın akıllara gelmeyen, tahmin edilmeyen, pek tercih edilmeyen ve sürpriz yapmasını beklediğimiz / düşündüğümüz oyuncularını 2 seneden bu yana Kinder Sürpriz Yumurta etiketi altında siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz. Hem çocukluğumuzdaki o çikolata tadındaki eski günleri tatlı tatlı yâd etmiş oluyor hem de bu içerikle Fantezi Futbolseverlere ufacık bir katkı vermiş bulunuyoruz. Ayrıca arkadaşlarınız arasındaki rekabette fark yaratmanın, sürpriz oyuncu tutturmanın hazzının bir başka yöntemiyle sizleri tanıştırıyoruz. Hadi geçelim artık bu haftaya yine ilginç tercihlerimiz var, hemen aşağıda...

 

 

 

 

 

Lucas Biglia/Andrea Bertolacci

Haftanın sürpriz adaylarına duran top odaklı bir tercih ile başlıyorum. Açılış maçında Fatih Karagümrük, Gençlerbirliği’ne konuk olacak. Zorlu hava ve saha şartları altında oynanması beklenen mücadelede düğümü duran toplar çözebilir. Gençlerbirliği şu ana kadar kalesinde 5 duran top ve 4 penaltı golü gördü. Karagümrük ise bulduğu 9 duran top golüyle bu alanda ligin en iyi ekiplerinden birisi. Bu maçta duran top odaklı seçimlere gitmek mantıklı görünüyor. Ayrıca kötü zeminlerde uzun top ve uzaktan şutlarla gol ihtimalleri de artıyor.

Yukarıda saydığım tüm parametreler Biglia ve Bertolacci isimlerini ön plana çıkarıyor. Penaltı ve duran topların başına geçen Biglia bir adım önde görünüyor. Bertolacci de hem savunma arkasına attığı toplarla hem de duran toplarda ceza sahası içerisindeki etkinliğiyle gole yakın isimlerden biri. Sürpriz arayanlar ikisinden birini mutlaka yazmalı ancak öncelik Biglia!

 

Daniel Avramovski

Kayserispor’un yeni transferi Avramovski’yi henüz yakından tanımıyoruz. Kendisi hakkında edindiğimiz bilgiler golcülük özelliğine sahip olduğunu yönünde. Kayserispor formasıyla da bende bıraktığı ilk izlenimler bu özelliği doğruluyor. Geçtiğimiz sezon Vardar formasıyla 22 maçta 11 gol kaydeden Makedon futbolcu Kayseri’de duran topların da başında görmeye başladık. Gol ve/veya asist katkısı alabiliriz kendisinden. Şimdi olmasa bile sezon genelinde radarlarda tutulmalı.

 

Hakan Özmert

Antalyaspor’un çiçeği burnunda penaltıcısı Hakan Özmert’e değinmemek olmazdı. Geçen haftaki yazılarımda Jahovic ve Podolski’nin kesik yemesinin ardından Hakan Özmert veya Nuri Şahin isimlerinden birinin yeni penaltıcı olacağına dikkat çekmiştim. Tahminimi Nuri’den yana kullanarak öneride bulunmuştum fakat topun başına geçen isim Hakan oldu. Hafta arasında kupada da penaltıdan bir gol kaydeden Hakan Özmert, artık seçilebilir hale geldi. Bol bol göreceğiz kendisini kadrolarda!

 

 

Bu haftaki Kinder Sürpriz Yumurta adaylarım bunlar. Bu yumurtalardan biri kırılacak, belki de hepsi birden iş yapacak. John Lennon’ın Imagine adlı efsanevi şarkısında dediği gibi gelin hayal edelim birlikte ve maçtan bir gün sonraki gazeteleri gözümüzün önüne getirelim. Koca koca sütunlara sür manşet çekilmiş; "(...)  Biglia Böyle İstedi; Atacak Anam Avramovski; Antalya’da Kaptan Dümene Geçti! (...)" yazıları... Sonra gelsin puanlar, katlansın keyifler, yukarı fırlasın sıralamalar, cebimize girsin telefonlar, arabamıza dolsun benzinler... Ohhh :))) İş yaparlarsa ne âlâ, çikolata tadında puanlar alıp keyiflenirsiniz. İş yapmazlarsa ise benden size tavsiye şu şarkıyı söylersiniz;

 

🎵♩♫♫♬🎶🎼🎷

Kinderdi ki seninle bir gün ayrılacağız

Geçip giden yılların ardından bakacağız

Kinderdi ki bir tanem gün gelip bıkacağız

Ben ve yenik yüreğim yalnız mı kalacağız...

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.