Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
15.Hafta Feriştahlar
Çağlar Kaya

Konu başlığımız Feriştah! Feriştah kelimesi Türk Dil Kurumu güncel Türkçe sözlüğüne göre ''En iyi, en üstün'' anlamına gelmektedir. Bizler de bu haftanın kaptan adaylarının diğerlerinden daha üstün ve en iyi futbolcular olduğunu düşündüğümüzden bu etikete Feriştah adını verdik. İyi mi yaptık kötü mü bilemiyorum lakin şuna eminiz; bu önerdiğimiz adaylardan hiç biri iş yapmaz ve sizleri hayal kırıklığına uğratırsak en azından bize edeceğiniz küfrü düşünmenize artık gerek yok. Feriştahımızı .... :)))

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni hafta öncesi herkese merhaba sayın Fantezi Futbol Türkiye okuyucuları. Bu hafta iyi performans vermesine en çok güvendiğim futbolcular şu şekilde;

 

Halil Akbunar

Karagümrükspor’un deplasman performansını düşününce bu maç benim tartımda Göztepe tarafına ağır basıyor. Ev sahibi ekip gol pozisyonu girme konusunda maç maç sıkıntı yaşayabilse de bu maçtaki rakibi ligin en fazla pozisyon veren ikinci takımı. Üstelik Karagümrükspor’un lige başlangıç yaptığı Zukanovic - Roco ikilisinin ikisi birden olamayacak bu maçta.

Göztepe kanadında gole katkı yükünü orta saha oyuncuları çekiyor. Rakibin savunma hattındaki uyum problemlerinin yaratacağı pozisyon hatalarının yol açacağı boşlukları değerlendirmeye en uygun oyun karakteristiği Halil Akbunar’da. Topsuz hareketlenme becerileri ile bu maçta birçok pozisyonda rol alabileceğini düşünüyorum.

 

Adem Büyük

Yeni Malatyaspor - Erzurumspor maçının ev sahibi, oyun gelişimi anlamında son iki ayda en fazla üstüne koyan takımlardan biri iken; Erzurumspor deplasmandaki son golünü dört deplasman önce, son galibiyetini ise Eylül ayının sonunda kaydedebildi. Erzurumspor’un kalesinde gördüğü bir gol oyuncuların tüm maç ve taktik motivasyonunun dağılmasına yol açıyor. Benim için Yeni Malatyaspor’a karşı uzun süre direnç gösterebilmeleri büyük sürpriz olur.

Yeni Malatyaspor kanadında bu maçta gole katkı yapmaya en yakın isim Adem Büyük gözüküyor. Son beş maçta beş gol bulan forvet gayet formda. Yeni Malatyaspor bol hücumcu ile oynadığı için Adem Büyük gibi bir futbolcu bolca demarke kalabiliyor maç içersinde. Olası penaltıların kullanıcısı olması da gole ulaşma ihtimalini arttırıyor.

 

Edin Visca

İki takım da son maçlarında ağır skorla mağlup olarak bu maça geldiler. Kasımpaşa’nın mağlubiyeti takımı moral olarak çökertecek tipteyken, Başakşehir’in mağlubiyeti sonrası çok konuşulan hakem kararları son şampiyonun kendisini “mağdur” hissetmesine yol açtı. Zaten iki takımın kalitesi arasında fark varken, maça hazırlanırken oluşan bu psikoloji farkı ibreyi iyice Başakşehir’e döndürüyor. Kaldı ki Kasımpaşa ligimizin en kötü ikinci deplasman performansına sahip.

Ligimizin bir çok hücum istatistiğinde yıllardır kendini gösteren Edin Visca’nın son Fenerbahçe maçına başlayamasa da sonradan dakika aldığını gördük. İrfan Can’ın bu maçta olamayacak olmasıyla, Edin Visca’nın bu maçta ekstra sorumluluk alması beklentisine girebiliriz. Kasımpaşa’nın maça başlayacak kalecisinin Ertuğrul Taşkıran’ın kalesini bulan dokuz şutta altı gol yediğini hatırlarsak, kaleyi bulan şut konusunda da en güvenebileceğimiz oyuncu Edin Visca aslında. Bir önceki önerim olan Adem Büyük gibi Edin Visca’nın da takımın penaltıcısı olması, oyuncunun gole ulaşma ihtimalini arttırıyor.

 
Yorumlar
YORUM YAP
Batuhan Fatih DOĞAN
28.12.2020
bir daha karagümrükspor yazmayın lütfen. takımın adı Fatih Karagümrük