Emek Mimarlık
Yemek Sepeti
10.Hafta FF Maç Raporları
Buğra Ayyıldız & Celal Kutas

Bu orijinal içeriğimizin ismi FF Maç Raporları. Her hafta 10 maça dair Fantezi Futbol özelindeki hap bilgileri kısa yorumlarla siz Fantezi Futbolseverlere sunuyoruz. Atılan gollerden yapılan asistlere, OOP oynayanlardan penaltı yaptıranlara, direkten dönen toplardan sonraki maç cezalı olanlara kadar o karşılaşma ile ilgili her özel bilgiye en ayrıntılı şekilde ulaşabileceksiniz. Böylece kaçırdığınız maçları seyretmeye gerek bile duymadan bir sonraki hafta ile ilgili fikir sahibi olabileceksiniz. Sevgili arkadaşlar, bir nevi zaman hediye edilmiştir sizlere. Lütfen faydalanın. Müthiş bir hizmet, harikulade bir ekip çalışması. Umarız beğenirsiniz...

 

 

 

 

 

 

KAYSERİSPOR 0-0 KARAGÜMRÜK

⚽ GOL-
🎯 ASİST-
🏆 MAKSİMUM PUAN 
İsmail Çipe ve Emiliano Viviano (9)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Artur Sobiech, Erik Sabo, Lucas Biglia / Wilfred Kanga, Aaron Lennon
📒 SARI KART Dimitrios Kolovetsios / Koray Altınay 
📕 KIRMIZI KART -
👍🏻 PENALTI ALMA -
👎🏻 PENALTI YAPMA -
🎳 DURAN TOPLAR -

Korner: Hasan Hüseyin Acar, Manuel Fernandes / Lucas Biglia, Jure Balkovec 
Frikik Orta : Lucas Biglia  / Hasan Hüseyin Acar 
Direkt Frikik: Jure Balkovec / Hasan Hüseyin Acar 

🥅 DİREKTEN DÖNEN-
❌ İPTAL GOL-
🚫 KAÇAN ASİST-
🚑 SAKATLIK -
🔄 60'TAN ÖNCE  ÇIKANLAR
Wilfred Kanga
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI -
📈 OLUMLU OOP Alpaslan Erdem 
📉 OLUMSUZ OOP Joseph Attamah 
🔮 FUTBOL KAHİNİ Kayserispor
🕵🏻‍♂️ GÖZLEMCİ Hamdi Ölmezoğlu 
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU 

-Hasan Hüseyin Acar gerek kullandığı serbest vuruşlarla gerek ceza sahasına yaptığı koşularla skor üretmeye yaklaştı. Özellikle kullandığı serbest vuruşlar etkiliydi. 

-Kayserispor beklenilenin aksine kötü bir futbol ortaya koymadı. 

- Son dakikakarda oyuna giren Alpaslan sol kanatta olumlu OOP olarak kısa süre de olsa forma giydi. 

-Henrique ve Fernandes kızağa çekildi. Oyuna yedek kulübesinde başladılar. 

-Kupa maçında ilk 11 başlayan Denis Alibec bu maçta kadroda yer almadı. 

-Karagümrük'te Ndiaye, Roco ve Zukanovic geçen haftanın ardından bu hafta da kadroda yer almadı. 

🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ

-Hasan Hüseyin Acar ve Kayserispor oyuncuları uygun olabilecek iç saha maçlarında tercih edilebilir. Hasan Hüseyin'in ortalarında Miguel Lopes etkili oldu. Ayrıca bir bek olması da tercih edilebilir kılıyor. 

-Karagümrük'te ise cleen sheet adayı olunan maçlarda Balkovec tercihi yapılabilir. Bugün direkt kaleye 2 frikik kullandı ve sağ kornerleri kullanıyor. İleri çıkışlar da yapıyor.

-Henrique ve Fernandes bu hafta yedek kaldı. Bu tercihler yaparken dikkatli olunmalı.

 

SİVASSPOR 0-1 GÖZTEPE

⚽ GOL Halil Akbunar
🎯 ASİST Soner Aydoğdu
🏆 MAKSİMUM PUAN  İrfan Can Eğribayat (10), Halil Akbunar (10),  Berkan  Emir (8) Mihojevic (8), Murat Paluli (8), Atınç Nukan (8), Soner Aydoğdu (8)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Max Gradel, Kayode / Guilherme, Cherif Ndiaye
📒 SARI KART Isaac Cofie / Halil Akbunar, Yalçın Kayan, Cherif Ndiaye
📕 KIRMIZI KART -
👍🏻 PENALTI ALMA -
👎🏻 PENALTI YAPMA -
🎳 DURAN TOPLAR 

Korner:Yasin Öztekin, Max Gradel / Guilherme
Frikik Orta : Max Gradel Yasin Öztekin / Guilherme
Direkt Frikik: -
🥅 DİREKTEN DÖNEN -
❌ İPTAL GOL -
🚫 KAÇAN ASİST -
🚑 SAKATLIK
Halil Akbunar
🔄 60'TAN ÖNCE  ÇIKANLAR Kayode / Obinna Nwobodo
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI -
📈 OLUMLU OOP -
📉 OLUMSUZ OOP
Arouna Kone, Robin Yalçın
🔮 FUTBOL KAHİNİ GÖZTEPE
🕵🏻‍♂️ GÖZLEMCİ Celal KUTAS
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU 

▶️ Avrupa Ligi'nde 90 dakika forma Arouna Kone bu maça da ilk 11'de başladı.Yatabare maça yedek başladı.

▶️ Geçen haftanın sürpriz golcüsü Cherif Ndiaye bu hafta oldukça suskundu.

▶️ Sivasspor tarafında orta sahada Max Gradel ve Yasin her ne kadar skor üretememiş olsa da etkikiydiler. Kayode ise gole yakın olmasına rağmen ikinci yarıda oyundan çıkan isim oldu.
 
▶️Göztepe'de Guilherme hücumu yönlendirmesi duran topların başına geçmesiyle etkiliydi. Halil Akbunar ise golde olduğu gibi top kanatlara açıldığında ceza sahasına girerek gol aradı.

▶️ Maçın kontrolü genel itibariyle Sivasspor'un elinde olmasına rağmen golü bulamadılar.İkinci yarı Avrupa Ligi'nin verdiği yorgunluk göze çarptı ve yedikleri gole karşılık veremediler.

🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ

▶️ Göztepe gelecek hafta evinde Kayserispor'u ağırlayacak. Her ne kadar Kayserispor bu ligin en az gol atan takımı olmasına rağmen gelecek hafta Göztepe'ye gol atmalarını bekliyorum, savunma ve kale önermiyorum.Orta sahada sakatlanarak oyundan çıkan Halil Akbunar'ın durumu takip edilmeli ve diğer önereceğim ise Guilherme olacaktır. Forvette ise Cherif Ndiaye tercih edilebilir.

▶️Sivasspor perşembe günü evinde Villareal'i ağırlayacak. Daha sonra gelecek hafta karşılaşması için Trabzonspor deplasmanına gidecek. Trabzonspor'un iyi top oynamadığını, Sivasspor'un yorgun olduğunu düşünürsek bu maçtan uzak durmakta fayda görüyorum.Tercih edilecekse Max Gradel veya Yasin Öztekin'den biri tercih edilebilir.

 

RİZESPOR 0-4 GALATASARAY

⚽ GOL Mbaye Diagne (3), Taylan Antalyalı
🎯 ASİST Emre Akbaba, Emre Kılınç
🏆 MAX PUAN Mbaye Diagne (22), Taylan Antalyalı (11), Fatih Öztürk (9), Emre Akbaba (9), Emre Kılınç (8), Martin Linnes (8), Ryan Donk (8), Marcao Teixeira (8), Emre Taşdemir (8)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Fernando Boldrin, Milan Skoda / Sofiane Feghouli
📒 SARI KART Fernando Boldrin (2), Fabricio Baiano, Emir Dilaver, Dario Melnjak / Fatih Öztürk
📕 KIRMIZI KART Fernando Boldrin
👍🏻 PENALTI ALMA Emre Akbaba
👎🏻 PENALTI YAPMA Dario Melnjak
🎳 DURAN TOPLAR
Korner: Fernando Boldrin / Emre Kılınç, Emre Akbaba
Serbest Vuruş: -
Direkt Frikik: -
Penaltı: Mbaye Diagne
🥅 DİREKTEN DÖNEN Oğulcan Çağlayan
❌ İPTAL GOL -
🚫 KAÇAN ASİST -
🚑 SAKATLIK -
🔄 60'TAN ÖNCE ÇIKANLAR -
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI
Fernando Boldrin
📈 OLUMLU OOP -
📉 OLUMSUZ OOP
-
🔮 FUTBOL KAHİNİ Galatasaray
🕵🏻 GÖZLEMCİ Mehmet Ali Tonbul
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU
 Geçtiğimiz haftanın iki şanssız takımının karşı karşıya geldiği maçta, Galatasaray kadro iskeletinin en önemli parçalarından yoksun geldiği ve son iki sezonda dramatik sakatlar verdiği Rize deplasmanında oyunu domine ederek, zor geçmesi beklenen müsabakada Rizespor’u farklı mağlup etti. Galatasaray, Sivas deplasmanında başlayan pasa dayalı ve göze hoş gelen oyununu bu maçta da sürdürdü. Geçtiğimiz hafta yaşadığı şok beraberliği üzerinden çabuk atan konuk ekip eleştirilen forveti Mbaye Diagne’nin Kasımpaşa günlerini hatırlatan performansı ile maçı kolaya çevirmeyi bildi. Kanatlarda kullanılan Emre Kılınç ve Oğulcan Çağlayan’ın (son bölümde Jesse Sekidika ve Kerem Aktürkoğlu) akan oyunda forvetin boşalttığı alanlara yaptığı koşularla pozisyonlara girerken, orta sahada gerçekten bu sezona damga vuran Taylan Antalyalı’nın oyunun iki yönünü de kusursuz oynaması ve Rizespor’un en etkili isimi Fernando Boldrin’e oyun kurdurtmaması galibiyet açısından kilit faktörlerdendi. Rizespor’da alıştığımız düzeninde oyuna katkı veren bek oyuncuları Melnjak ve Moroziuk hücuma destek verememesi ve ön bölgede bulunan isimlerin etkisiz oyunu, hücumda kıtlığa sebep oldu. Loic Remy ve Fernando Andrade’nin sonradan oyuna girmesi ile ikinci ve üçüncü bölgeler arası geçiş oyununu iyi oynaması bir sonraki maçlar için özellikle ev sahibiyken Rizespor’un oldukça efektif bir hücum olanağı içerisinde olacağının sinyallerini verdi. Maçta Galatasaray’ın bir pozisyonunun da direkten döndüğünü; ortayı yapan isimin Emre Taşdemir olduğunu ve gole yaklaşan isimin Oğulcan Çağlayan olduğunun da altını çizmek isterim.
🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ
Galatasaray’da sakatların bir kısmının ve covid pozitif olan oyuncuların önümüzdeki hafta takıma döneceklerini düşünecek olursak, haftaya kadro kurarken özellikle sıkı bir takip içerisinde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bugün iyi performans gösteren Diagne, Emre Akbaba ve Oğulcan Çağlayan’ı kadrolarımıza almadan önce özellikle araştırmamız gerekiyor. Garanti bir tercihe yönelecek olursak, duran topları da kullanabilen ve hücum aksiyonlarının tamamında olan Emre Kılınç’a kadrolarımızda yer vermenin doğru olacağını düşünüyorum. Rizespor cephesinde ise haftaya cezalı Boldrin’in yerinde büyük ihtimalle Remy’nin 10 numara pozisyonunda oynayabileceğini düşünmekle beraber kadrolarımızda şans verebiliriz.

 

BAŞAKŞEHİR 3- 3 DENİZLİSPOR

⚽ GOL Gulbrandsen (2), Dembaba / Özer Özdemir, Rodallega, Murawski
🎯 ASİST Visca (2), Chadli / Hadi Sacko
🏆 MAX.PUAN Gulbrandsen (14) Visca (10) Dembaba(9) / Murawski (10) Rodallega (9) Hafi Sacko (7)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Deniz Türüç / Aissati 
📒 SARI KART Skrtel, Chadli / Tiago Lopes
📕 KIRMIZI KART -
👍🏻 PENALTI ALMA
Mustafa Yumlu
👎🏻 PENALTI YAPMA Skrtel
🎳 DURAN TOPLAR 
Korner:Deniz Türüç, Visca / Sagal
Serbest Vuruş:Deniz Türüç, Visca/ Sagal
Direkt Frikik: Deniz Türüç
Penaltı: Murawski
🥅 DİREKTEN DÖNEN -
❌ İPTAL GOL -
🚫 KAÇAN ASİST -
🚑 SAKATLIK -

🔄 60'TAN ÖNCE ÇIKANLAR Tiago Lopes, Bakalorz
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI -
📈 OLUMLU OOP -
📉 OLUMSUZ OOP
Deniz Türüç
🔮 FUTBOL KAHİNİ Başakşehir
🕵🏻 GÖZLEMCİ Celal KUTAS
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU
Maçtaki en büyük sürpriz Başakşehir'in sağlam 2 sol beki varken Deniz Türüç'ün maça sol bek başlaması oldu. 68.dk Visca - Hasan Ali değişimiyle Deniz Türüç asıl mevkisine geçti. Diğer rotasyon ise stoper bölgesinde Epureanu yerine Ponck'un başlaması oldu. Bunun dışında geçen hafta sonradan girdikten sonra Beşiktaş maçında yıldızlaşan Gulbrandsen bu maça ilk 11 başladı. Maça Başakşehir oldukça baskılı başladı ve  Gulbrandsen'in ayağından iki gol de buldu. Fakat eskisi gibi kompakt oynayan bir Başakşehir göremedik. Sagal ve Rodallega ile Denizlispor tehlikeli ataklar buldu. Bunun nedeni sol bek olarak Deniz Türüç'ün başlaması ya da Şampiyonlar Ligi'nin verdiği yorgunluk gösterilebilir.Başakşehir ilk yarıyı 2-0 önde kapattı. İkinci yarıya Basakşehir kendi yarı alanında oyunu kabul ederek başladı. Dembaba'nın golüyle farkı 3'e çıkaran Başakşehir rahat bir galibiyet alacağı düşünülürken Özer'in golüyle fark 2'ye indi. Son dakikalarda Rodallega ile farkı 1'e düşüren Denizlispor beraberlik için umutlarını artîrdı. Ceza sahasına atılan bir ortada yerde kalan Mustafa Yumlu'ya, Hakem VAR'ın da yardımıyla penaltı kararı verdi. Topun başına geçen Murawski maca beraberliği getirdi.
🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ
Başakşehir cephesinde savunma anlamında yeri en garanti isim Rafael olduğunu söyleyebilirim.Avrupa dönüşü yapılacak maçlarda bunun yanına Ponck'uda ekleyebiliriz. Orta Sahada ise takımın herşeyi Visca yazılacak ilk isim.Bundan sonra Deniz Türüç tercih edilirken biraz daha düşünülmeli. Chadli ilk yarıda etkili olsada ikinci yarısında cok pas hatası yaptı. Orta sahada Visca'dan sonra tercih edilecek ikinci isim Chadli diyebiliriz.Forvette ise artık Demba ba devrinin kapandığını ve Gulbrandsen devrinin başladığını açıkça söyleyebilirim.

Denizlispor'da ise en etkili ismi Sagal'dı. Mustafa Yumlu duran toplarda etkili olabilir. Belki son olarak 3.bir isim eski günlerin hatrına Rodallega olabilir...

 

ERZURUMSPOR 2 - 2 ANTALYASPOR

⚽ GOL Kaan, Gomes / Veysel, Gökdeniz
🎯 ASİST: Novikovas / Amilton
🏆 MAX.PUAN Kaan (10), Gomes (9), Novikovas (7) / Veysel (11), Gökdeniz (8), Amilton (7)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Obertan, Rashad / Jahoviç, Podolski
📒 SARI KART Kaan, Mina, Donald / Eren A.
📕 KIRMIZI KART Naldo
👍🏻 PENALTI ALMA -
👎🏻 PENALTI YAPMA -

🎳 DURAN TOPLAR 
Korner: Novikovas, Emrah / Ufuk, Nuri, Fredy
Serbest Vuruş: Novikovas, Emrah / Nuri, Fredy
Direkt Frikik: - / -
Penaltı: -
🥅 DİREKTEN DÖNEN -
❌ İPTAL GOL Podolski
🚫 KAÇAN ASİST Fredy
🚑 SAKATLIK - 
🔄 60'TAN ÖNCE ÇIKANLAR Ersan, Ufuk
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI Mina
📈 OLUMLU OOP Osman Ç. 
📉 OLUMSUZ OOP Rashad, Ömer Ş. 
🔮 FUTBOL KAHİNİ Erzurumspor
🕵🏻 GÖZLEMCİ Furkan AKSOY
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU 

Maçın ilk yarısında pozisyon ve skor açısından üstün taraf Erzurumspor'du. Erzurumspor ilk yarıda Rashad Muhammed ile sağ kanadı etkili kullandı ve sağ çaprazdan tehlikeli pozisyonda auta giden bir şutu vardı. Novikovas'ın topuk pasını gole çeviren Kaan Kanak'ın ikinci yarıda da kaleci Ferhat'ın ayaklarıyla çizgiden çıkardığı etkili şutu vardı. Novikovas'ın uzaktan çektiği iki şut ve Gomes'in bireysel becerisiyle girdiği pozisyon ilk yarıda Erzurumspor adına akılda kalanlardı. Antalyaspor ise ilk yarıda Amilton'un soldan taşıdığı toplarla sonuca gitmeye çalıştı fakat başarılı olamadı. Erzurumspor golünden önce Podolski sol çaprazdan kaleciyle karşı karşıya pas vermek yerine şutunu çekse öne geçen taraf Antalyaspor olabilirdi.  İkinci yarı özellikle 53.dakikadaki oyuncu değişikliklerinin ardından daha etkili oynayan bir Antalyaspor gördük. Gökdeniz'in oyuna girmesiyle maça sağ kanatta başlayan Fredy ortaya geçti ve iyi bir performans sergiledi. Sol bek başlayan Kudryashov ise Ersan'ın çıkmasıyla stopere geçti. Fredy'in kullandığı kornerde ortada kalan topu Veysel tamamladı ve eşitlik geldi. Ardından sol kanattan Amilton'un taşıdığı topu oyuna sonradan giren Gökdeniz ağlarla buluşturdu. Antalyaspor'da Podolski'nin golü Var'dan iptal edildi, pası veren isim Fredy olmuştu. Antalyaspor maç boyu çokça orta denedi ve bu ortaların büyük çoğunluğu arka direğe yapıldı. İlerleyen haftalarda sürpriz golcüler görebiliriz. Veysel sağ bek oynadı fakat haftaya Naldo'nun cezasında tekrar stopere döneceğini düşünüyorum. Maçın son dakikalarında, oyuna sonradan giren Emrah'ın kullandığı serbest vuruşta Ferhat'ın hatasında Mina kafayı vurdu, Naldo'ya çarpan top Gomes'in önünde kaldı ve Gomes boş kaleye golünü attı.
🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ 
Haftaya Erzurumspor deplasmanda Konyaspor ile oynayacak. Bu hafta her iki takımda puan kaybetti fakat 6 maçtır kazanamayan Erzurumspor'u bir adım önde görüyorum. Mina cezalı, defans tercihi yapmak isteyenler gol-asiste yakın performans sergileyen Kaan Kanak'ı ucuz fiyatıyla tercih edebilir. Novikovas kaleyi karşısında görünce ilk düşündüğü şut oluyor muhakkak kadroda olmalı. Gomes de tercih edilebilir.
Antalyaspor ise kendi sahasında Ankaragücü'nü ağırlayacak. Her iki takımda galibiyete hasret. Karşılıklı gol bekliyorum. Özellikle kaleci Ferhat, Boffin'in yokluğunda hiç güven vermiyor. Defans önerisinde bulunmuyorum. Jahoviç'in de eski halinden eser yok. Çok etkisizdi. Antalyaspor'da Podolski'nin önümüzdeki hafta gol atacağını düşünüyorum. Fredy ise bir diğer tercihim olur.

 

KASIMPAŞA 2-0 GENÇLERBİRLİĞİ

⚽ GOL Hodzic (2)
🎯 ASİST Alan, Hadergjonaj
🏆 MAX. PUAN Hodzic (15), Ramazan (15), Hadergjonaj (12)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Hajradinovic, Haddadi / Sio, Candeias 
📒 SARI KART Tırpan, Haddadi / Murat, Polomat
📕 KIRMIZI KART- 
👍🏻 PENALTI ALMA
Arda
👎🏻 PENALTI YAPMA Sadiku
✖️ KAÇAN PENALTI Sio 

🖐️​ PENALTI KURTARMA Ramazan
🎳 DURAN TOPLAR 
Korner Candeias/Alan, Hajradinovic
Serbest Vuruş Candeias, Sio
Direkt Frikik Soner 
Penaltı Sio
🥅 DİREKTEN DÖNEN-
❌ İPTAL GOL -
🚫 KAÇAN ASİST- 
🚑 SAKATLIK
Diego 
🔄 60'TAN ÖNCE  ÇIKANLAR Diego
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI 
📈 OLUMLU OOP Tırpan / Sefa
📉 OLUMSUZ OOP Sadiku / Soner, Sio
💣FUTBOL KAHİNİ Kasımpaşa
🕵🏻GÖZLEMCİ Tuncay KARAKUŞ
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU
İki takımda maça önde yaptıkları baskıyla başladı ancak Kasımpaşa ilk dakikadan itibaren oyunun tek hakimiydi ve Hadergjonaj'ın asistinde Hodzic'le öne geçti. Maçın hemen başında sakatlanarak oyundan çıkan Diego Angelo'nun yokluğunda defansta çok hata yapan Gençlerbirliği Alan'ın muhteşem asistinde Hodzic'le farkı ikiye çıkardı ve ilk yarı bu skorla sona erdi. Genel olarak ilk yarıya bakarsak Gençlerbirliği üretkenlikten uzak defansta çok hata yapan ne oynadığı belli olmayan bir takım görüntüsündeydi dikkat çeken bir oyuncu olmadı. Kasımpaşa adına hodzic attıgı iki golle yıldızlaştı. İkinci yarı Gençlerbirliği uzun toplarla etkili olmaya çalıştı. İlk 15 dakikalık bölümde net pozisyonlarda kaleci Ramazan'ı geçemedi. İkinci yarı tamamen Kasımpaşa yarı alanında geçti. Kontralarla etkili olmaya çalışan Kasımpaşa 60dk da Hodzic'le karşı karşıya bir pozisyondan yararlanamadı. İkinci yarıda net pozisyonları harcayan Gençlerbirliği 75 dakikada Sio ile kazandığı penaltıyı gole çeviremedi Ramazan penaltıyı kurtardı. Başka golün olmadığı maç bu sonuçla bitti. İkinci yarıya genel olarak bakarsak Gençlerbirliği kaçırdığı yüzde yüzlük pozisyonlarla maçı çevirmeye çok yaklaşsa da son vuruşlardaki beceriksizlik yüzünden puan alamadı Stancu'nun yokluğu hissedildi.
GÖZLEMCİ ÖNERİLERİ

➡️Hodzic oynadığı süre boyunca çok etkiliydi attığı iki golün yanı sıra karşı karşıya bir pozisyondan yararlanamadı oynadığı maçlarda kadrolarımıza yazmamız gereken bir oyuncu
➡️Ramazan clean sheeti birde penaltı kurtararak taçlandırdı
➡️Hadergjonaj maç boyu etkili bindirmeler yaptı araya attıgı paslarla etkili oldu birde asist yaptı.

 

ALANYASPOR 1 - 0 KONYASPOR

GOL Babacar
🎯 ASİST Efecan
🏆 MAX.PUAN Babacar (10) , Marafona (10) , Efecan (8) 
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Davidson, Bakasetas, Bareiro / Kravets, Skubic, Alper
📒 SARI KART Moubandje, Bakasetas, Fatih Aksoy / Kravets, Cikalleshi, Alper, Milosevic, Abdülkerim
📕 KIRMIZI KART -
👍🏻 PENALTI ALMA -
👎🏻 PENALTI YAPMA -
🎳 DURAN TOPLAR 

Korner: Bakasetas, Salih / 
Serbest Vuruş: Bakasetas, Salih, Tzavellas / Guilherme, Hurtado
🥅 DİREKTEN DÖNEN -
❌ İPTAL GOL -
🚫 KAÇAN ASİST -

🚑 SAKATLIK Kravets, Cikalleshi, Musa Çağıran
🔄 60'TAN ÖNCE ÇIKANLAR Moubandje / Alper, Amir Hadziahmetovic, Cikalleshi, Kravets
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI Alper Uludağ
📈 OLUMLU OOP Alper Uludağ, Miya
📉 OLUMSUZ OOP Cikalleshi
🔮 FUTBOL KAHİNİ Alanyaspor
🕵🏻 GÖZLEMCİ Sefa NEMUTLU
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU
Geçen sezon son haftalarda şampiyonluk yarışındaki takımlara 4'er tane gol atan ve bu sene namağlup olarak giden Fenerbahçe'yi yenen Konyaspor'un bu haftaki rakibi lider Alanyaspor idi. Fakat bu sefer Alanyaspor sürprize izin vermedi. Alanyaspor'un attığı golü anlatmak gerekirse kontra atak ile çıkan Efecan akıl dolu bir pas ile Babacar'ı defans arkasına kaçırdı ki Babacar'da kalitesini göstererek gol attı. Konyaspor cephesinde ise 56. Dakikada Kravets'in ve Cikalleshi'nin sakatlıkları sonrası oyundan çıkmaları Konyaspor'un ileride top tutmasını daha da zorlaştırdı. 
🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ
Bu maçta etkili olmasalar da Bakasetas ve Davidson'u kadrolarımızda almaya devam edeceğiz kuşkusuz. Forvet mevkisinde ise ilk 11'de Alanya teknik direktörü Çağdaş Atan Babacar'a güveniyor. Sakatlık durumu olmadığı müddetçe ilk 11'de olmaya devam edecektir.
Konyaspor'dan ise bu maçta etkili olamasa da Skubic ve Kravets ( sağlık durumuna göre ) yine bazı maçlarda alabiliriz.

 

FENERBAHÇE 3-4 BEŞİKTAŞ

⚽ GOL Papiss Cisse, Ozan Tufan (2) / Vincent Aboubakar (2), Necip Uysal, N'Sakala
🎯 ASİST Marcel Tisserand / Larin, Rachid Ghezzal, Josef de Souza, N'Koudou
🏆 MAKSİMUM PUAN  Vincent Aboubakar (15)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Caner Erkin, Jose Sosa, Diego Perotti
📒 SARI KART Tisserand, Dimitris Pelkas, Mert Hakan Yandaş, Luiz Gustavo, Ozan Tufan, Mauricio Lemos / Valentine Rosier, Josef de Souza
📕 KIRMIZI KART Cyle Larin
👍🏻 PENALTI ALMA Mame Thiam
👎🏻 PENALTI YAPMA Welinton
🎳 DURAN TOPLAR 
Korner: Jose Sosa, Caner Erkin, Mert Hakan Yandaş / Rachid Ghezzal
Serbest Vuruş: Jose Sosa, Caner Erkin / Rachid Ghezzal
Direkt Frikik: 
Penaltı: Ozan Tufan
🥅 DİREKTEN DÖNEN
❌ İPTAL GOL
🚫 KAÇAN ASİST
🚑 SAKATLIK
Diego Perotti, Necip Uysal
🔄 60'TAN ÖNCE  ÇIKANLAR Diego Perotti, Papiss Cisse, Jose Sosa
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI Luiz Gustavo / Cyle Larin
📈 OLUMLU OOP Caner Erkin, N'Sakala
📉 OLUMSUZ OOP Cyle Larin, Necip Uysal
🔮 FUTBOL KAHİNİ Beşiktaş
🕵🏻‍♂️ GÖZLEMCİ Ozan Akbaş
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU
Mücadeleye hızlı başlayan Fenerbahçe'de , kangren haline gelen ilk gelen topun gol olma sorunu devam etti. Aboubakar'ın bireysel yeteneğini kullanarak attığı mükemmel gol maçın beklenen senaryosunu tamamen değiştirdi. Sezonun en kötü futbolunu oynayan sarı lacivertlilerde Ozan Tufan ve Pelkas haricinde tüm takım adeta tel tel döküldü. Beşiktaş ise son dönemde yakaladığı iyi formu devam ettirdi. Siyah beyazlılarda da savunma sorunları devam ederken hücumda Ghezzal ve Aboubakar fark yarattı ve ilerleyen haftalar için tercih edilmesi gereken hücum ikilisi olduklarını kanıtlamış oldular. Ozan Tufan'ın kullandığı penaltıda Sosa, Perotti, Valencia, Pelkas ve Cisse aynı anda sahada olmadığı için duran top verileri açısından bir değeri olduğunu düşünmüyorum.
🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ Önümüzdeki hafta sarı lacivertlilerde radikal değişimler olacaktır. Savunmada Caner ve Serdar Aziz 11'e dönecektir. Orta sahada bir kez daha 45'te çıkan Sosa ve sakatlanan Perotti'den uzak durmak gerek. Pelkas ve Ozan Tufan arasında tercih yapılabilir. Hücumda ise attığı gole rağmen çok kötü oynayan Cisse yerine Kemal Ademi'nin ilk 11'de başlayacağını düşünüyorum. Fenerbahçe kazanıp toparlanacaktır ancak oyuncu seçimlerinde çok cömert olmamak lazım. Beşiktaş ise Kasımpaşa karşısında net favori. Kaleci tercihi riski ancak harika bindirmeleriyle ve kilit paslarıyla dikkat çeken Rosier düşünülebilir. Orta sahadan net tercih duran topları da kullanan Ghezzal, forvetten ise zaten Aboubakar... Bu ikili kesinlikle alınmalı.

 

GAZİANTEP FK 2 - 2 MALATYASPOR

⚽ GOL Mirallas, Kana-Bıyık / Adem Büyük, J.Topalli
🎯 ASİST Oğuz Ceylan, Djilobodji / B.Tetteh, Semih Kaya
🏆 MAX.PUAN Kana-Bıyık (11), Mirallas  (10), Djilobodji (7) / Adem Büyük (9), B.Tetteh (7), Semih Kaya (7),J.Topalli (7)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Maxim, Muhammet Demir / K.Hafez, Kubilay Kanatsızkuş
📒 SARI KART Maxim, Muhammet Demir, Kenan Özer, A.Tosca / Acquah,K.Hafez,Kubilay Kanatsızkuş
📕 KIRMIZI KART Oğuz Ceylan
👍🏻 PENALTI ALMA -
👎🏻 PENALTI YAPMA -
🎳 DURAN TOPLAR 

Korner: Mirallas, Maxim / K.Hafez
Serbest Vuruş: Mirallas, Maxim / K.Hafez, Cheabeke, Acquah
Direkt Frikik: Mirallas / Adem Büyük
Penaltı: -
🥅 DİREKTEN DÖNEN Muhammet Demir
❌ İPTAL GOL -
🚫 KAÇAN ASİST - 

🚑 SAKATLIK - 
🔄 60'TAN ÖNCE ÇIKANLAR
Kenan Özer 
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI Oğuz Ceylan
📈 OLUMLU OOP Kenan Özer 
📉 OLUMSUZ OOP  Adem Büyük,B.Tetteh, Kubilay Kanatsızkuş
🔮 FUTBOL KAHİNİ Malatyaspor
🕵🏻 GÖZLEMCİ Enescan Gül
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU
Gaziantep'de kıran kırana dişe diş bir mücadele oldu bugün. Öncelikle konuk ekip Malatyaspor'da Hamza Hamzaoğlu'nun kadro tercihi şaşırtmadı değil. Sağ açıkta Tetteh sol açıkta Kubilay Kanatsızkuş forvet arkasında Adem Büyük oynadı bugün ve 3 Olumsuz OOP vardı sahada. Mücadeleye en uçta tecrübeli forvet Umut Bulut başladı Tetteh ve Adem sahadayken. Maç boyunca Malatyaspor daha çok sol koridoru kullanarak gol aradı. Hafez'in etkili bindirmelerini bir türlü tamamlayamadı Malatyasporlu oyuncular. Adem Büyük takıma liderlik etmeye devam ediyor, iyi oynunun yanında harika bir gol attı. Kubilay ve Tetteh maçta etkisizlerdi. Umut Bulut ise yokları oynadı. Ev sahibi Gaziantep FK ise topu Malatyaspor'a bırakıp geride bekleyerek hızlı kontralarla etkili olmaya çalıştı.Oğuz Ceylan kırmızı kart görse de takım olarak net pozisyon vermediler dirençli oynadılar ama son dakika golüne engel olamadılar. Belçikalı yıldız Mirallas bugün etkili oynamasa da gole çok yakın oynuyor her an gol atabilecek potansiyeli var. Maxim için ise şunu söylemek gerek; Mirallas'ın takıma katılmasından sonra Maxim biraz daha geride oynuyor, hücumda etkili olduğu kadar savunmada da etkin artık. Bu sebeple Gaziantep FK diyince Mirallas ismini daha çok düşünmeliyiz. Duran topları da bugün kullanmaya başladı Belçikalı. Korner ve serbest vuruşları Maxim ile kullanıyolar artık. En uçta oynayan Muhammet Demir ise gününde değildi. Sonradan oyuna dahil olan Enver Cenk Şahin fena oynamadı kısa süre alsa da. Andre Felipe de takıma döndü forvet rotasyonuna dahil oldu. Gelecek haftalarda Kenan Özer yerine başlayacaktır.
🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ Gelecek haftayı Gaziantep FK bay geçecek. 
Malatyaspor ise Başakşehir'i konuk edecek. Kolay bir maç olmayacaktır. Malatyaspor gol bulacaktır ve alınması gereken isim Adem Büyük ya da bugün etkisiz olsa da Tetteh olmalıdır.

 

ANKARAGÜCÜ 0-1 TRABZONSPOR

⚽ GOL Baker
🎯 ASİST -
🏆 PUAN
Baker(11), Uğurcan(9), Marlon(8), Edgar Ie(8), Hugo(8)
😔 HAYAL KIRIKLIĞI Börven, Saba / Nwakaeme, A.Ömür, Ekuban, Afobe, Pereira
📒 SARI KART Sarlija, Kitsiou / Uğurcan, Djaniny
📕 KIRMIZI KART Pereira
👍🏻 PENALTI ALMA -
👎🏻 PENALTI YAPMA -
🎳 DURAN TOPLAR 

Korner: Alper, Orkan / A.Ömür, Baker
Serbest Vuruş: Alper, Orkan / A.Ömür, Baker
Direkt Frikik: Alper, Orkan / A.Ömür, Baker
Penaltı: -
🥅 DİREKTEN DÖNEN -
❌ İPTAL GOL - 
🚫 KAÇAN ASİST -
🚑 SAKATLIK - 
🔄 60'TAN ÖNCE  ÇIKANLAR
Börven
⛔ SONRAKİ MAÇ CEZALI Sarlija / Pereira
📈 OLUMLU OOP -
📉 OLUMSUZ OOP
Ekuban
🔮 FUTBOL KAHİNİ Trabzonspor
🕵🏻GÖZLEMCİ Doğan Akbulut
🔍 GÖZLEMCİ RAPORU

ANKARAGÜCÜ
Ankaragücü’nde kötü gidişat devam ediyor. Defansif anlayışıyla ilk önce gol yememeyi hedefleyen Ankaragücü, hücumda fırsat yakalamakta çok zorluk çekiyor ve yakaladıklarını da çok kolay harcıyor. Son sırada bulunan Ankara temsilcisi, acilen sorunları masaya yatırması gerekiyor. İlk yarıda savunmada ayakta kalmaya çalışan Ankaragücü takımı, ikinci yarıda mağlup da olmanın verdiği hırsla daha baskılı olan taraftı. Fakat hücumda organize sorunu yaşayıp etkisiz kalınca sahadan mağlup ayrıldılar. Oyunculara gelince; savunma da biraz daha dayanabilselerdi rakibin ümidini kırabilme şansları olabilirlerdi. Sol bekte Pinto takımın en iyi oyuncusuydu. Gidiş-gelişleri, kilit pasları ve defansif reaksiyonlarıyla çok etkiliydi. Kitsiou da ofansif olarak büyük katkı sağladı. Diğer oyuncular diğer bölgelerde gerçekten çok kötüydü. Hücumda hiç etkili olamadılar.

TRABZONSPOR
Trabzonspor yeni teknik direktörü Avcı ile ikide iki yaparak yola devam ediyor. Özellikle defansif anlamda takımın gösterdiği reaksiyonlar Avcı’nın takımın en zayıf yerine neşteri vurduğunu ispatlar nitelikte. Ligin en kötü savunmasına sahip denilen bu takım, aynı oyuncularla  daha kontrollü ve birlikte hareket ederek gol yemeyen bir takım haline dönüştü. Özellikle kanatlarda Nwakaeme ve A.Ömür istenileni veremeseler de geriye dönüşlerde ve defansif aksiyonlarda takıma çok katkı vererek birlikte her alanda organize olmanın ne denli önemli olduğunu gösterdiler. İlk yarı tamamiyle Trabzonspor’un hakimiyetinde geçen maç, ilk yarının sonuna doğru Baker ’in süper frikiğiyle bordo mavililerin galibiyetiyle sonuçlandı. İkinci yarı ise kontrolü rakibine bıraksa da defansif düzeninden ve top hakimiyetinden ödün vermeyen Trabzonspor takımı rakibe net fırsat vermedi. Pereira’nın maçın sonuna doğru ikinci sarı karttan atılmasından dolayı ufak çapra bir panik yaşansa da, Fırtına skoru korumayı bilerek tek golle sonuç almasını bildi. Oyunculara değinecek olursak; Trabzonspor’da kaleci Uğurcan ; Pereira ’nın kırmızı kartı haricinde 4 lü defans hattı geçit vermeyerek bu hafta da tam puan aldı. Baker golün dışında oyun yöneticiliğinde gayet iyiydi. Nwakaeme, A.Ömür ve Ekuban defansa çok kez yardım ettiklerinden olsa gerek hücumda etkisiz kaldılar ve Afobe ’yi de yalnız bıraktılar.

🔎 GÖZLEMCİ ÖNERİSİ
ANKARAGÜCÜ

Sarı lacivertli ekip haftaya eksik bir kadroya sahip olan ve kendisi gibi kötü bir form sergileyen Antalyaspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Eksiklerle yakalanmış bir Antalyaspor kendileri için büyük bir fırsat olabilir. Ankaragücü’nde stoper Sarlija ’nın da cezalı olması kötü defansif yapısına eklenince savunmadan oyuncu almak yerine hücumdan bir oyuncu alarak şansımızı denememizi tavsiye ediyorum. Bolingi, Borven ve Paintsil gibi hücumda bir nebze etkili oyucular kendini gösterebilir. Orkan ’ın da duran toplarda sürprizler yapabileceği bir diğer tercih olabilir.

TRABZONSPOR
Haftaya Avrupa Ligi temsilcisi Sivasspor ile evinde oynayacak olan bordo mavililer karşısında yorgun bir ekip bulabilir. Trabzonspor takımı iki haftadır her ne kadar defansif olarak çok olumlu sinyaller verse de; rakibi gol yollarında etkili silahlara sahip. Ben bu maçta Trabzonspor’dan savunma oyuncusu almaktan kaçınmanızı tavsiye ediyorum fakat şunu da özellikle belirtmeliyim ki Pereira’nın cezasında büyük ihtimalle sağ bekte 2m.’luk bütçe dostu Serkan görev yapacak. Bu nedenle zor durumlarınızda ofansif olarak etkili olan Serkan’ı tercih edebilirsiniz. Rakip Sivasspor’un santraforlardan daha çok arkadaki yetenekli ve sürpriz bindirmeler yapan oyunculardan gol yediğini ve Trabzonspor’un santraforlarındaki gol sorununu düşünürsek; başta Ekuban olmak üzere Nwakaeme ve A.Ömür gibi oyuncuların tercih edilebilmesinin doğru olacağını düşünüyorum.

 

Yorumlar
YORUM YAP
Bu makaleye henüz yorum yapılmamış.